הובא היום למנוחות (צילום: באדיבות המשפחה)
טוראי דניאל וייסמן | צילום: באדיבות המשפחה

טוראי דניאל וייסמן (18), בן יחיד מבאר שבע התגייס ביום ראשון האחרון לצה"ל, לאחר שהיה שוחר בבסיס הטכני של חיל האוויר בעירו. אלא שרק יומיים לאחר גיוסו, ביום שלישי לפנות בוקר, נמצאה גופתו בבסיס הטכני של חיל האוויר בחיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בלילה שלפני מציאת גופתו שלח החייל הודעת טקסט לאביו, שבה כתב שהוא מרגיש טוב. כמה שעות לאחר מכן, בסביבות השעה 5:00 לפנות בוקר קיבל אביו שיחת טלפון ממפקד בבסיס שבישר לו על האסון.

אלא שאז, האב שם לב שבנו שלח לו הודעת טקסט נוספת, בזמן שישן. בשעה 23:35 בלילה התקבלה בטלפון שלו הודעה מבנו שבה כתב, לדברי האב: "אבא תקח אותי, אני נפלתי ולא לוקחים אותי למרפאה. אני רוצה רופא".

המשפחה שמרה את הודעת הטקסט, ולא הציגה אותה עד אתמול, עת הגיע מפקד בסיס בית הספר הטכני בחיפה לביתם בבאר שבע, כדי לנחמם. לטענתם, המפקד אמר להם שנסיבות המוות של בנם לא ידועות ושאחד מחבריו שאל לשלומו סמוך לשעה 22:00 בלילה והוא ציין כי הוא בסדר.

ההודעות האחרונות (צילום: באדיבות המשפחה)
ההודעות של החייל לאביו | צילום: באדיבות המשפחה

"מספרים לנו סיפורים לא הגיוניים"

אתמול הגיעו בני משפחתו של החייל לזהות את גופתו. דודתו נטליה, רופאה במקצועה, טוענת כי היד הימנית שלו הייתה מרוסקת ללא סימני שטף דם או נפיחות, מה שלדבריה מעיד שייתכן שהוא מעד ובעקבות כך סבל מדימום פנימי.

שיחה של בני המשפחה עם קצינת העיר באר שבע לא הולידה דבר, שכן נמסר להם, לטענתם, שחקירה בנושא מתנהלת וכי טרם ברורה סיבת המוות. היום הוא יובא לקבורה תחת עננת מסתורין, וכשבני משפחתו לא יודעים מהי סיבת המוות, ומפנים אצבע מאשימה לכיוון הצבא.

האב כתב: "אל תפחד" (צילום: באדיבות המשפחה)
"לא היו לו בעיות מעולם". וייסמן בצעירותו | צילום: באדיבות המשפחה

"נראה כאילו מפקד הבסיס מכר לנו סיפורים", סיפרה לחדשות 2 Online דודתו של החייל, נטליה וייסמן. "הוא היה נער מאושר ושמח, בלי בעיות ואני חושבת שהצבא מנסה לטייח את זה כי הם לא טיפלו בו כמו שצריך, ולמפקד לא היו תשובות. אפילו תחקיר ראשוני לא קיבלנו".

ביום שלישי האחרון מסרו בצה"ל בתגובה לאירוע: "חייל צה"ל נמצא ללא רוח חיים בבסיס צה"ל בצפון הארץ. הודעה נמסרה למשפחתו. המשטרה הצבאית החוקרת פתחה בחקירת נסיבות האירוע".

גם את הטלפון של החייל המשפחה לא קיבלה ולדבריה הצבא טען שמדובר בחלק מהחקירה. דודו של החייל אלכסנדר הוסיף: "מספרים לנו סיפורים לא הגיוניים ואנחנו רוצים לדעת סופית מה היה שם".

מדובר צה"ל נמסר: "צה"ל משתתף בצער המשפחה ומלווה אותה מרגע ההודעה. סיבת המוות טרם נקבעה ונמצאת בחקירת מצ"ח". גורם צבאי הוסיף כי טענות המשפחה ייבדקו.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv