התחנן שיפסיקו להכותו". ארכיון (צילום: חדשות 2)
"התחנן שיפסיקו להכותו". ארכיון | צילום: חדשות 2

"הנפגע היה שרוע על רצפת המקלחת והתחנן שיחדלו ממעשיהם - אבל השניים המשיכו להכותו". בית הדין הצבאי גזר עונש מאסר של כעשרה חודשים על חייל צה"ל שהכה באכזריות חייל אחר בעת שהיה ערום במקלחת בבסיס. הוא הורשע על פי הודאתו, במסגרת הסדר טיעון, בעבירה של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בצוותא עם חייל נוסף, הכה הנאשם חייל אחר בעודו עירום במקלחת הבסיס, באמצעות מקל, אבן, אגרופים ובעיטות. גם בעת שהחייל הנפגע היה שרוע על רצפת המקלחת והתחנן שיחדלו ממעשיהם - המשיכו השניים להכותו.

כתוצאה מן האירוע נגרמו לנפגע חבלות של ממש בפניו, בגבו, באזור בית החזה ובעיקר בידו הימנית, בה נגרם לו שבר תלישה באצבע. נגד חייל נוסף אשר היה מעורב באירוע הוגש כתב אישום בעבירה של סיוע לחבלה חמורה בנסיבות מחמירות, וזאת בגין עידודם של הנאשם וחברו באופן פיזי ובאופן מילולי.

בית הדין הצבאי קיבל הסדר טיעון בעניינו של והשית על הנאשם 290 ימי מאסר לריצוי בפועל, מאסר מותנה, פיצויים בסך 4,300 שקלים לנפגע העבירה והורדה לדרגת טוראי. הקלת מסוימת בעונשו של הנאשם נבעה מהתחשבות באירוע שקדם לאירוע המוזכר בכתב האישום, אשר במהלכו, במסגרת קטטה שהתפתחה בין הנאשם לבין חייל הנפגע, שלף לכאורה הנפגע מברג, וחתך באמצעותו את פניו ואת צווארו של הנאשם. החייל הנפגע הובא לדין בגין מעשה זה ונידון ל-4.5 חודשי מאסר לריצוי בפועל, מאסר מותנה והורדה לדרגת טוראי.

בגזר דינו הדגיש בית הדין את הכיעור ואת החומרה שבעבירת האלימות: "חבירתם של מספר חיילים לשם ביצוע מעשי אלימות שכאלו יש להוקיע מכל וכל. מעשי אלימות שכאלו מצדיקים עונש מאסר ממושך ומרתיע. זאת אף בהתחשב בנסיבותיו". עניינם של יתר המעורבים באירוע טרם הסתיים.