"ישראל צריכה להגיב", אומרת הערב בנחרצות שרת החוץ ציפי לבני בראיון לחדשות 2, בתגובה לאירוע הקשה הבוקר בכיסופים. "החמאס צריך להבין שהוא אחראי לכל מה שקורה בעזה בירי", היא מציינת, אך מוסיפה כי כל גורם אשר יתקוף את ישראל - יישא בתוצאות: "אני עונה, ולא בודקת את כתובת השולח".
שרת החוץ התייחסה למבצע "עופרת יצוקה" וטענה כי פעולת צה"ל בעזה החזירה לישראל את כושר ההרתעה. "לעם חזר הביטחון", אמרה לבני והזהירה כי אם יופר השקט ישראל לא תשתוק: "ייתכן ויהיו עוד מבצעים נגד הטרור".
כאשר נשאלה על נושא שחרור של החייל החטוף גלעד שליט, סירבה לבני להוסיף פרטים מחשש לפגוע בהתקדמות העסקה, אך ציינה כי היא רואה בעצמה ללא ספק אחראית להחזרתו.

נתניהו מסתתר

כיוון שאי אפשר להתעלם ממועד הבחירות הקרב, ניצלה יושבת ראש קדימה את המעמד והפצירה שוב ביושב ראש הליכוד, להסכים לעימות עימה. "הוא מסתתר מאחור, ואנחנו מרימים את המסך", הסבירה את הקמפיין הנגטיבי של מפלגתה המשתלח בנתניהו.
"המצביעים צריכים להבין שכל קול שהוא לא קדימה - הולך לנתניהו", התריעה לבני והוסיפה כי הצבעה כזו כוללת בעסקת חבילה גם את מפלגת ש"ס "שלא תאפשר לקדם תהליכים". "הפעם", מסכמת לבני, "יש לבוחרים הזדמנות לעשות משהו אחר".