מי חיסל את קצין הצבא האירני? כלי תקשורת אירניים מדווחים כי בתקרית ירי שאירעה בשעות הבוקר המוקדמות בעיר ח'ורמאבאד במערב אירן חוסל איש צבא ונפצע חייל נוסף, על ידי שני אופנוענים שביצעו את הירי - ונמלטו מן המקום. 

על פי הדיווח, הירי בוצע לעבר קבוצת חיילים שהיו בדרכם לבסיס חיל האוויר הממוקם בסמוך לעיר. "באירוע נהרג קצין צבא, רזא עלי פימאני, בן 43, וחייל נוסף בשם סעיד ביראנווד נפצע ברגלו ובצווארו", דווח בכלי התקשורת האירניים.

גורם בכיר במחוז לורסטן בו ממוקמת העיר אישר את הפרטים והוסיף כי נדרשת חקירה נוספת בעניין נסיבות האירוע. "ניידע בדבר פרטים נוספים עם התקדמות החקירה", אמר הגורם.

בשעות הערב דווח כי גורמים ביטחוניים הם שחוקרים את האירוע. "לצערי, שני האופנוענים הצליחו להימלט מהזירה", הוסיף הגורם האירני. על פי עדי ראייה במקום ששוחחו עם כלי התקשורת האירניים "נורו כדורים רבים לעבר קבוצת החיילים, מה שגרם לבהלה רבה במקום".

ההרוג בפיצוץ: מדען גרעין בכור בנתנז

ב-11 בינואר נהרג מדען הגרעין פרופסור מוסטפה אחמדי-רושאן נהרג בפיצוץ סמוך לאוניברסיטת טהרן, לאחר שאדם רכוב על אופנוע הצמיד לרכבו פצצה. בפיצוץ נהרג אדם נוסף ונפצע אדם אחד. בכיר אירני האשים את ישראל בחיסול ואמר כי "ישראל מעוניינת להגיע לעימות צבאי עם אירן".

סגן המושל בבירה ספארלי באראטלו אמר לסוכנות הידיעות האירנית "פארס" שהאירוע היום מזכיר מאוד אירועים קודמים של חיסולי מדענים אירנים מובילים. "הפצצה הייתה פצצה מגנטית , פצצה זהה לאלו שבהן השתמשו כדי לחסל מדענים בעבר, זו עבודה של הציונים", אמר לסוכנות הידיעות.

על פי דיווח אחר בתקשורת האירנית, ב"פרס טי.וי", פרופסור רושאן עבד יחד עם אנשי תכנית הגרעין האירנית בכור בנתנז והיה המפקח על העשרת האורניום במתקן. מרבית הפרסומים באירן טוענים שהפרופסור היה מומחה בנושאי אנרגיה ונפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק