מתרגשת. חן עמוסי (צילום: דובר צה"ל)
מתרגשת. חן עמוסי | צילום: דובר צה"ל

מהמלחמה בעזה - לחופה: במשך כשבועיים סמל ראשון חן עמוסי (21), פרמדיקית בחטיבה 401 של השריון, הייתה ברצועת עזה במסגרת מבצע "צוק איתן". כשיצאה, חיכתה לה הפתעה בדמות טבעת נישואים, לאחר שחבר שלה מזה 4 שנים, קצין בגולני, כרע ברך ושאל את השאלה המרגשת מכל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עמוסי, שמתגוררת בישוב רותם בצפון בקעת הירדן, קיבלה את ההודעה על הכניסה שלה לעזה, ובהתחלה קצת חששה. "בימים הראשונים שלי בעזה הייתי בהלם. היו המון פיצוצים ועשן וכל החפירות וההפצצות, לאט לאט מתרגלים לבומים, מתחילים להבדיל מה שלנו ומה שלהם, וממה צריך לפחד", היא מספרת.

היא הייתה עם פלוגת לוחמים ונתנה טיפול רפואי ראשוני בשטח. "היינו בתוך אחד הבתים ועשיתי עירוי ללוחם שהתייבש ושמענו בום משוגע - אמרו לנו שזה נ"ט שפגע בטנק ויצאנו החוצה הסתבר שזה נ"ט שכוון לפומה והבום היה מיירוט של הטנק בעזרת מערכת מעיל רוח - זה היה פחד שהפך להקלה גדולה", היא מוסיפה.

ניפחה בלונים לילדים בעזה

באחד המקרים, בתוך אחד הבתים שהגיעה אליו הייתה משפחה עם ילדים שבכו בלי הפסקה. "ישבתי איתם וניפחתי להם בלונים מהכפפות עד שהם נרגעו - עצרנו את האש והם הלכו", היא מספרת. "בסוף אני לא יכולה להישאר אדישה. זה מדגדג לך, הילדים האלו, והייתי חייבת לשמח אותם".

"זה היה מאוד מרגש", היא מוסיפה לאחר שחזרה מעזה והפכה למאורסת. "זה לפתוח פרק של בנייה אחרי המלחמה - ציפיתי לזה, ידענו שזה הולך לקרות, זה היופי של החיים". עמוסי אמורה להשתחרר במרס אחרי שירות ארוך של יותר משלוש שנים שכלל קורס קדם צבאי של פרמדיקים. החתונה אמורה להיערך בנובמבר, והתכנונים מתחילים כבר מעכשיו. "עזה זה קצת יותר מפחיד מחתונה", היא מודה לסיכום.