מאז נחשפה פרשת "מסמך גלנט", הקפיד שר הביטחון אהוד ברק להבהיר כי הוא אינו מכיר את סא"ל במיל' בועז הרפז, החשוד בכתיבתו ובהדלפתו של "מסמך גלנט". אותו ברק אף פנה לפני מספר ימים למבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס, בדרישה שיבחן את חומרי החקירה. בעקבות בקשתו של ברק פתח הבוקר מבקר המדינה בחקירה רשמית של הדלפת המסמך.

הבוקר חשפה הכתבת הצבאית של קול ישראל, כרמלה מנשה, כי לשניים ישנה דווקא היכרות מוקדמת. לפני כעשור, כאשר כיהן אהוד ברק כראש ממשלה, הוא הגדיר את הרפז "קצין בעל איכויות גבוהות ויכולת אישית מרשימה". ברק הרעיף את השבחים על הרפז כאשר כתב לו מכתב המלצה ללימודים במכללה הבינלאומית בהרצליה.

נוסח המכתב המלא: "סא"ל בעז הרפז הנו קצין בעל איכויות גבוהות ויכולת אישית מרשימה. מזה 12 שנה הוא משרת במערך מבצעי ייחודי של אמ"ן, בהצלחה יתרה. אני מאמין כי בעז הרפז יצליח בכל מערכת אליה יפנה, ולכן ממליץ לקבלו במוסדכם".

מלשכת שר הביטחון נמסר בתגובה: "שר הביטחון, אהוד ברק, לא הכיר אז ולא מכיר היום את סא"ל (במיל') בועז הרפז. מי ששלח את המכתב עם השמטות המכוונות שנועדו לא לאפשר לעמוד על תוכנו הממשי, עסק במעשה נכלוליות קטנונית שטוב שנחשף".

בועז הרפז. ארכיון (צילום: חדשות 2)
קצין מצטיין? בועז הרפז | צילום: חדשות 2

"מדובר במכתב המלצה סטנדרטי, שהופנה לפרופ' אוריאל רייכמן מהמכללה למשפטים בהרצליה, שניתן בעקבות בקשה והמלצה של מפקדו של הרפז באותם ימים, קצין מוערך ששר הביטחון ברק מכיר היטב", לשון תגובת שר הביטחון.

חשוב לציין כי בשנת 2000, זמן כתיבת המכתב, כיהן הרפז בתפקיד מבצעי בכיר באמ"ן. עוד יצוין כי שליחת המכתב התבצעה יותר מ-3.5 שנים לפני הסתבכותו של הרפז ו-4 שנים לפני הורדת הסיווג הביטחוני שלו.

רוצים לקבל עוד עדכונים בפרשת גלנט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מסמך גלנט" - סיקור מיוחד:

לראשונה: חושף "מסמך גלנט" מדבר

גם מקורבו של אשכנזי בין הנחקרים

הרמטכ"ל העיד: נקלתי במסמך לפני שבועות

המשטרה: לא זקוקים ל"מסמך גלנט"

פרשת גלנט: אבי בניהו נחקר במשטרה

ערוץ 2 נדרש למסור "מסמך גלנט"

גלנט מנסה לסכסך בין ברק לרמטכ"ל?

מסמך גלנט - רק קצה הקרחון

מקור המסמך - "אמין, מוכח ופורה"