שר הביטחון והרמטכ"ל התייחסו הערב (ב') למאמצים שמשקיעה מערכת הביטחון באיתור שלושת הנערים החטופים. במהלך טקס הוקרה לחיילי מילואים מצטיינים שנערך בבית הנשיא, הבהירו השניים כי צה"ל לא ינוח עד שישים את ידו על האחראים לחטיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפתח דבריו, ביקש שר הביטחון משה בוגי יעלון לחזק את בני משפחותיהם של הנערים ופירט על התפתחויות מבצע החיפוש אחריהם. "זו העת לשלוח מכאן חיבוק חם ואוהב, ולחזק את ידיהן של משפחות פרנקל, שאער ויפרח. צה"ל וכוחות הביטחון עושים בימים האחרונים מאמץ מודיעיני ומבצעי רחב היקף כדי לאתר את נפתלי, גיל-עד ואייל ולהשיב אותם הביתה. זו חובתנו. לא ננוח ולא נשקוט עד שנניח ידנו על מבצעי החטיפה ומתכנניה".

על דבריו הוסיף הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ, שהבהיר כי למבצע אין תאריך יעד. "כל כוחות הביטחון פועלים לפתרון הפרשה", אמר גנץ והבהיר כי פעילות הכוחות תימשך בכל זמן ובכל עוצמה שתידרש.

גם נשיא המדינה שמעון פרס התייחס להתפתחויות סביב הפרשה והביע את הערכתו לאחדות העם בעת הזו. "העם כולו הוא עם אחד", אמר פרס. "חטיפת שלושת הנערים הזכירה לנו שלא כלו הסכנות לישראל, אבל גם הוכיחו לנו שאין כישראל עם מאוחד בדאגה. העוצמה הפנימית שלנו תגבר על הפשיעה הטרוריסטית. העולם מבין שמלחמה בטרור היא עניינו של כל אדם נאור וחפץ חיים. למחבלים אין מסר או בשורה, גם לא לבני עמם".