הרמטכ"ל גבי אשכנזי אמנם עוזב בעוד שמונה ימים את צה"ל, אך נראה שאת הקרע בינו לבין שר הביטחון אהוד ברק לא ניתן יהיה לאחות בקרוב. היום המשיך רא"ל אשכנזי בסיורי הפרידה שלו מצה"ל וביקר בפיקוד מרכז, שם שמע מילים חמות במיוחד וזכה לתמיכה גורפת של האלוף אבי מזרחי.

בעוד השר ברק דיבר בשבוע שעבר על "התנהלות בעייתית של אשכנזי מבחינה אתית ונורמטיבית", סתר אלוף פיקוד המרכז את הדברים לחלוטין וחלק שבחים לעמיתו.

"אנחנו יכולים לומר בפה מלא, כי מבחינתו לא היה לנו ספק לרגע על האתיות שלך, האמינות, המקצועיות שלך וזה שאתה נותן לנו גיבוי כל הזמן", החמיא האלוף מזרחי והדגיש את ההערכה שהוא, מפקדי החטיבות, האוגדות וקציני המטה רוכשים לחייל מספר 1.

השר יעלון: למה ברק התעקש על גלנט?

אשכנזי מצדו הגיב במה שנראה כעקיצה לעבר האלוף יואב גלנט. "אני עוזב את צה"ל בתחושת סיפוק שהביטחון מופקד בידיים מקצועיות", אמר הרמטכ"ל בהתייחסו למחליפו המיועד האלוף בני גנץ.

בשעות הערב נפגש הרמטכ"ל עם ראשי רשויות בטקס מיוחד בתל אביב. במהלך הטקס שיגר אשכנזי עקיצה גם לעבר שר הביטחון, כשאמר כי "חשוב שבמדינת ישראל,לצד שדרת פיקוד חזקה, מקצועית וערכית, כפי שיש בצה"ל, תהיה גם שדרת מנהיגות אזרחית איתנה, חזקה ואחראית".

וגם בממשלה לא חוסכים בביקורת על ברק. השר משה (בוגי) יעלון ביקש היום להבין את התנהלותו של שר הביטחון ושאל: מה עומד מאחורי הצבת גלנט מלכתחילה, על רקע הנחיתות הרקע שלו לעומת גנץ ואייזנקוט? תשובה אומנם לא התקבלה, אך ברק הכריז כי מצדו גלנט היה מקבל הכשר לכהן כשר הביטחון.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק