"חבש קסדה שחורה". טלי יהושע קורן | צילום: AP / פייסבוק

חוזרת הביתה - טלי יהושע קורן, הדיפלומטית שנפצעה בתחילת השבוע כשמטען חבלה הוצמד למכוניתה, עושה את דרכה בחזרה לישראל לאחר ששוחררה היום מבית החולים. לפני עזיבתה ארצה מסרה קורן למשטרת הודו עדות על התקרית החמורה.

"ראיתי אופנוען ליד המכונית שלי בזמן שנסעתי לשגרירות האמריקנית. הרגשתי פגיעה קלה בחלק האחורי של המכונית ואז ראיתי את האופנוען", כך ציטטו גורמים בכירים בחקירת התקרית את עדותה של קורן לעיתון "טיימס אוף אינדיה" (Times of India). "חשבתי שהוא נגע ברכב. אפילו הורדתי את החלון כדי לומר לו משהו אבל עד אז הוא כבר ברח", העידה.

גורם המקורב לחקירה מסר לעיתון כי כשנשאלה קורן האם הצליחה להבחין פניו של האופנוען ענתה: "ככל שאני זוכרת הוא חבש קסדה שחורה ובגדים שחורים. אני חושבת שגם האופנוע שעליו נסע היה שחור". עם זאת הדגישו כי קורן לא הצליחה לזהות את הדגם של האופנוע או למסור את מספר לוחית הזיהוי שלו.

"הצילומים ייבחנו מחדש"

הפיגוע בשגרירות ישראל בהודו
זירת הפיגוע בניו דלהי | צילום: AP

עדותה של קורן, לפיה "הפצצה התפוצצה כמעט 30 או 40 שניות לאחר שהרגשתי דחיפה באוטו", הפתיעה את החוקרים ההודים. היא נשאלה האם הבחינה באופנוען שעקב אחריה לאחר שעזבה את שגרירות ישראל אחר הצהריים והשיבה בשלילה.

מקורבים לחקירה טוענים כי עדותה של קורן תשנה את הגישה לחקירה. "צילומי מצלמות האבטחה שאספנו מרחבי ניו דלהי ייבחנו מחדש על מנת לאתר אופנועים שחורים", מסר אחד החוקרים. על פי הדיווחים מניו דלהי, עד כה אין כל מידע ממשי בנוגע לזהות מבצעי התקיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק