צה"ל והשב"כ עצרו בימים האחרונים חמישה פלסטינים, תושבי העיירות יטא וחלחול שבהר חברון, בחשד שהיו מעורבים ב"פיגוע השלכת האבן" ליד עיר האבות - שבו, לפני  כשבועיים, נרצחו אשר פלמר ובנו הפעוט יהונתן בן השנה. כך הותר הערב לפרסום. הודעה על ההתפתחויות נמסרה למשפחת ההרוגים.

קרובי משפחתם של ההרוגים: "למי שרוצח תינוק לא מגיע לחיות"

לפי החשד, בעת שהחמישה נסעו במונית הם יידו אבנים לעבר מכוניות חולפות - הן מהן הייתה זו של בני משפחת פלמר. אבי המשפחה, שספג מהלומה קשה מהאבן שהושלכה על רכבו, איבד שליטה על המכוניות ואז התהפך ונהרג יחד עם בנו. אחרי ההתהפכות, הגיעו אל הרכב המרוסק שלושה מבין החשודים וגנבו את אקדחו האישי של פלמר.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שיגר הערב ברכות לשב"כ, לצה"ל ולמשטרה על איתור החשודים. "בעוד שיד אחת שלנו מושטת לשלום, היד השנייה תמשיך להגן על ביטחונם של אזרחי ישראל", נמסר בהודעה מטעמו.

השניים הוכרו כנפגעי פעולות איבה

הלווית פלמר ובנו, בשבוע שעבר (צילום: חדשות 2)
תחילה סברו שמדובר בתאונה | צילום: חדשות 2

בשבוע שעבר, עם השלמת תחקיר האירוע שערכו צה"ל והמשטרה, הוכרז באופן רשמי כי מה שנראה תחילת כתאונת דרכים קטלנית היה - הלכה למעשה - פיגוע לאומני קטלני. בעקבות זאת, הצהירו במוסד לביטוח לאומי כי קרוביהם של ההרוגים יוכרו כבני משפחה של חללי פעולות איבה - ולפיכך הם יקבלו את כל הזכויות וההטבות הרלוונטיות.

בשבוע שעבר התפרסמו תמונות חדשות מזירת האירוע. בסרטון שצולם על ידי "הצלה יו"ש", דקות ספורות לאחר הדיווח על התהפכות הרכב בציר 60, נראים אנשי ההצלה ליד הרכב ההפוך והשבור. על השמשה הקדמית בולט חור גדול שנפער בעקבות נפילת האבן שנזרקה. בתוך הרכב, לצד גופתו של התינוק, נמצא סלע גדול המתאים בגודלו לחור שנוצר בשמשה.

"אני פה במקום התאונה, יש פה אבא ותינוק בן כמה חודשים הרוגים", דיווח בקשר אחד מאנשי ההצלה שהגיעו למקום. "אנחנו רואים פגיעה של אבן בשמשה הקדמית, ואבנים על הכביש". אדם נוסף נשמע כשהוא צועק: "אתם נורמליים, תראו איזה סלע יש באוטו, אלוהים!".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק