בית הדין הצבאי שומרון בכפר סאלם האריך בצהריים בפעם השנייה, בשמונה ימים, את מעצרו של מנכ"ל אל ג'זירה באפגניסטן סאמר עלאווי.

עלאווי נעצר בתחילת החודש, כשהיה בדרכו חזרה מירדן למשפחתו בשכם. הוא משמש כראש תחנת הטלוויזיה "אל ג'זירה" זה חמש שנים. עלאווי הוא תושב השטחים לשעבר, המתגורר זה 20 שנה באפגניסטן.

בשב"כ ובמשטרה מייחסים לו עבירות של השתייכות לחמאס ופעילות נגד ביטחון המדינה. מנגד, טען היום עלאווי בפני חדשות 2 באינטרנט: "לא היה ולא נברא, אני לא קשור למה שמייחסים לי".

"מעצרו - רדיפה אישית"

"סך הכל אני נפגש עם אנשים תוך כדי עבודתי כעיתונאי", אמר. "בחקירה עלה עניין שהייתי לוחם באפגניסטן ב-1994. נלחמתי נגד ברית המועצות לשעבר, לא נגד ישראל וארה"ב. בסך הכל נפגשתי עם אנשים שרצו לעבוד באל גז'ירה, גם בשטחים וגם בעולם".

במשטרה טוענים שישנן עוד ראיות נגד עלאווי, אשר עלו תוך כדי חקירתו. עורך דינו סלים וואקים הגיב לטענות ואמר: "אני לא רוצה לנקוט עמדה, אבל ייתכן שכשהמשפט הזה ייגמר, יתברר שבכלל מעצרו היה רדיפה אישית ורדיפה של רשת אל ג'זירה".

אחיו של עלאווי הגיע גם הוא לבית הדין ולדבריו, אחיו מעולם לא היה בקשר עם חמאס ."זה מעצר רק בכוונה לעצור עוד אזרח פלסטיני", טען. רשת "אל ג'זירה" העבירה בשידור חי את הארכת מעצר הכתב. ברשת טוענים שזו פגיעה בחופש העיתונות ובחופש הביטוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק