צילום האיצטדיון: מר רומן קרימן jerusalemshots.com 

חקירת ניסיון הפיגוע באיצטדיון טדי יוצרת מבוכה לא קטנה עבור בריטניה. התקשורת הבריטית מדווחת כי שני פלסטינים שעבדו כאנשי תחזוקה בקונסוליה במזרח ירושלים נעצרו בחשד כי היו מעורבים בתכנית לשגר טיל לעבר איצטדיון "טדי" במהלך משחק של בית"ר ירושלים.

על פי הדיווח בעיתון הבריטי "טלגרף", עולה כי שני העצורים הם מוחמד חמאדה, בן דודו של אחד החשודים בתכנון הפיגוע, ובלאל בחתן. השניים, יחד עם עצור נוסף, חשודים כי סיפקו נשק לשני מתכנני הפיגוע.

משרד החוץ הבריטי אישר את הפרטים ומסר כי הוא אוסף מידע באשר לחשדות נגד שני העצורים. הבריטים בודקים כעת מחדש את נהלי קבלת העובדים והתיחקור הביטחוני שלהם "בתיאום עם הרשויות בישראל", כך על פי הדיווח. גורמים ביטחוניים בישראל מסרו כי השניים חשודים, בין היתר, ברכישת נשק מסוגים שונים עבור ארגוני טרור.

התכנית: טיל ליציע במשחק של בית"ר

יציע אוהדי בית"ר ב"טדי" (צילום: חדשות 2)
יציע אוהדי בית"ר ב"טדי" | צילום: חדשות 2

השב"כ ומשטרת ירושלים עצרו במהלך נובמבר מספר פעילי חמאס ממזרח ירושלים. מחקירתם התברר כי בין היתר, תכננו הפעילים לשגר טיל לעבר איצטדיון הכדורגל "טדי" בעיר, במהלך משחק של בית"ר ירושלים.

העצורים המרכזיים בפרשה הם מוסא חמאדה, תושב הכפר צור באהר במזרח ירושלים וחברו באסם עומרי, אזרח ישראלי המתגורר בבית צפפא. השניים פעלו במשותף, מזה מספר שנים, במסגרת תנועת החמאס ותנועת "האחים המוסלמים" בירושלים.

מחקירתם בשב"כ עולה, כי לאחר מבצע "עופרת יצוקה" החלו השניים בתכנון פעילות טרור בירושלים וכחלק מכוונותיהם לביצוע פיגוע, הם בחנו את האפשרות לירי טיל לעבר איצטדיון טדי במהלך קיום משחק במקום. במסגרת זו, השניים הגיעו לגבעה הצופה על האצטדיון על מנת לבחון את המקום המתאים ביותר לביצוע הפיגוע, וכן אספו מודיעין על האזור. אולם, התכנון לא הבשיל לידי מעשה.

רכשו מספר אקדחים

עוד עלה בחקירות, כי השניים רכשו מספר אקדחים ואף החלו בניסיונות לרכישת רובה ומטענים. ברכישת האקדחים ובהסתרתם היו מעורבים תושבים ירושלמיים נוספים. כלל המעורבים בסחר באקדחים נעצרו, נחקרו והודו במעורבותם.

כנגד מוסא חמאדה ובאסם אל עומרי הוגשו היום כתבי אישום לבית המשפט המחוזי בירושלים. כתבי האישום מייחסים לשניים עבירות של חברות ותמיכה בארגון טרוריסטי, עבירות בנשק וקשירת קשר לביצוע פשע.