ארגוני הטרור הפלסטינים מכריזים על סופה של הרגיעה. "לא השגנו שום דבר מהרגיעה, היא לא הועילה לנו בדבר", אמר היום דובר הג'יהאד האיסלאמי, אבו מודלל. "אני יכול לומר בפה מלא שהרגיעה על סף סיום. אני קורא לכל פלגי ההתנגדות להתאחד וללמד את האויב הציוני לקח שעוד לא למד. על כולנו לאמץ את תרבות ההתנגדות והשהאדה".

אבו מודלל אמר הדברים בעקבות תקיפת צה"ל הבוקר שהביא למותם של ארבעה פלסטינים, תקיפה שהגיעה אחרי ירי קסאם. "האויב לא מבין את שפת ההסכמים והסיכומים, הוא מבין רק את שפת הדם, ההרג והמוות", הוסיף אבו מודלל. "על כן אני אומר לו: עין תחת עין, שן תחת שן. על כל הפגזה והפצצה - נשיב בהפגזה. על כל הרג - נשיב בהרג".

דובר פלוגות ירושלים, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי, השמיע דברים דומים. "מספיק עם האיפוק", אמר. "האויב חייב להבין שההתנגדות מסוגלת לממש את זכותה להגיב, וכי היא זו שמקבלת את ההחלטות בעניין הפגיעה בישות הציונית".

הוא הוסיף כי "אסור שההתנגדות תיתן את ההזדמנות לשר הצבא הציוני, אהוד ברק, לשמוח על דמם של בני העם הפלסטיני. עלינו ליטול את היוזמה, על מנת שהאויב ידע שביכולתה של ההתנגדות להגיב."

גם דובר ועדות ההתנגדות העממית, אבו מוג'אהד הגיב לאירועים ברצועה ובמערב הנגב ואמר: "פלגי ההתנגדות מחויבים להגיב על התוקפנות הישראלית המתמשכת נגד העם הפלסטיני בכל האמצעים והדרכים הקיימות".