בתום למעלה משעה של משא ומתן מתיש - הורד אחיו של פעיל הימין דוד סטבון מהגג שאליו טיפס ואיים להתאבד, נעצר והועבר אחר כבוד לחקירה במשטרת ירושלים.

הדרמה הלילית החלה סביב השעה 11 בלילה, אז עלה יוסי סטבון, אחיו של פעיל הימין דוד סטבון שנעצר לפני יומיים בחשד למעורבות בפרשיות הרצח של חיים פרלמן, אל גג בניין בן 12 קומות ברחוב יפו בירושלים. סטבון הכריז כי "אם לא יתנו לאחיו לראות עורך דין במעצר - הוא יקפוץ מהגג".

סטבון על גג הבניין, הלילה בירושלים
סטבון על גג הבניין, הלילה בירושלים | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

כוחות גדולים של מד"א, הצלה ואף צוותי מו"מ של המשטרה הוזעקו לזירת האירוע, והחלו לנהל דין ודברים עם האח המתבצר על הגג. מטבע הדברים, מאות סקרנים התגודדו באזור וצפו ברגעי הדרמה. בסופו של דבר ולאחר למעלה משעה חזר בו סטבון מהאיום להתאבד, ניאות לרדת מהגג בליווי שוטרים, נעצר במקום והועבר לחקירה במשטרה. עם ירידתו מהגג אמר סטבון: "השב"כ מושחת, המשטרה מושחתת, הם בעד ערבים".

דוד סטבון, אחיו של יוסי שהתבצר על הגג, נעצר לפני מספר ימים בחשד לסיוע לחיים פרלמן, פעיל הימין הקיצוני החשוד בלא פחות מ-4 מקרי רצח של ערבים ועוד 7 ניסיונות לרצח. על פי החשד, סטבון גנב תחמושת ואמצעי לחימה מבסיסי צה"ל והעביר אותם לשימושו של פרלמן.

עורך דינו של סטבון אמר ביום מעצרו כי לא עולה על הדעת שלא מאפשרים לו להיפגש עם מרשו. "אני מעריך שהסיבה לאיסור המפגש היא היכרותו של מרשי עם חיים פרלמן", אמר עו"ד עדי קידר, שמייצג גם את פרלמן עצמו. מאידך, נציג השב"כ אמר בבית המשפט כי "זוהי חקירה ביטחונית מובהקת. השב"כ עובד על פי החוק והסמכויות שלנו מאפשרות לנו להוציא את צו איסור המפגש הזה". בית משפט השלום בפתח תקווה האריך את מעצרו של סיטבון בשבעה ימים. כמו כן הוארך צו איסור המפגש שהוצא לבקשת השב"כ על מנת להמשיך את פעולות החקירה.

פרלמן חשף: ההקלטות של השב"כ

קרב הגרסאות בין חיים פרלמן, מי שזכה לכינוי "המחבל היהודי", לבין השב"כ, הגיע לשיא לפני ימים אחדים עם חשיפת השיחות שבהן, כך טוען פרלמן שהעביר בעצמו את ההקלטות כפיקדון לאחר שחש שהטבעת סביב צווארו מתהדקת, ניסה מדובב מטעם השב"כ לשכנע אותו לרצוח.

במהלך הדיאלוג נשמע המדובב "דדה" מנסה, כך לדברי החשוד ברצח ארבעה ערבים פלסטינים, לשדל אותו לפגוע בראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית השייח' ראאד סלאח:

מדובב: "מה, זה לא צריך להיות בעיה כל כך גדולה. הרכב שלו עובר, אתה נותן בו צרור, רוב הסיכויים שהנהג ייהרג, אם אתה נותן צרור יפה, והרכב מתגלגל לאיזה פינה. אחר כך אתה יכול לבוא להשלים את העבודה."

מיד אחר כך ממשיך המדובב ומציע: "להניח לו איזה מטען באוטו, זה הכי קלאסי, כי זה לא נשאר שום דבר, זה הכל עף. לבנה, עם נפץ. מה זה, הוא הולך לאלף עזאזל..". פרלמן מצדו משיב: "צריך שיהיה לחץ, צריך לחץ".

מדובב: "קיצוני, משהו קיצוני. סתם לדוגמה עכשיו, לא יודע מה, בלגן. למה אמרתי לך, יהרגו נגיד את השייח ראאד סלאח, הלוואי בעזרת השם "שימות, אז זה משהו קיצוני, אז זה בלגן בשטחים." פרלמן: "איך הוא ימות, מה אתה חושב שהוא ימות ככה לבד?" מדובב: "לא, מישהו ידאג לו, ישלח אותו לעולם הבא".

כאשר מביע פרלמן חשש ממאסר אומר כי הוא "פוחד להסתבך", מנסה סוכן השב"כ להרגיע אותו. "אתה יודע מה הבעיה, אתה חושב תמיד על הבית סוהר", מאבחן המדובב. "אל תחשוב על בית סוהר, כי מי שחושב על בית סוהר, מביא את הבית סוהר אליו".

על פי החשד, פרלמן רצח ארבעה פלסטינים בין השנים 1998-2004 ודקר שבעה אחרים. מהדיון בהארכת מעצרו בית המשפט עלה כי רוב החומר שיש בידי השב"כ והמשטרה, ומפליל לכאורה את פרלמן, מתבסס על הודאות שהוא עצמו מסר במהלך המפגשים שקיים בחודשים האחרונים עם סוכן שב"כ.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק