סיוע כלכלי ל-32 אלף. אילוסטרציה (צילום: ניר גל, דובר צה"ל)
התראה קצרה ניתנה לחיילים. ארכיון | צילום: ניר גל, דובר צה"ל

צה"ל ממשיך במאמציו להגביר את מודעות לוחמיו ומפקדיו לכושר גופני. היום (ה') הסתיימה אליפות פתע למפקדים עליה הורה הרמטכ"ל בני גנץ. החיילים שהופתעו מההוראה בהתראה כה קצרה, נאלצו להתמודד עם מספר מקצים ביניהם ריצת ניווט, בוחן פלוגה, ירי לאחר מאמץ ובוחן קרב מגע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש לציין כי בניגוד לשנים האחרונות, בהן ניתנו מספר חודשים מראש להתכונן ולהתאמן", אמר סא"ל אריאל בן דיין, מפקד יחידת הכלבנים "עוקץ", שזכתה באחד הבתים באליפות. "עכשיו טווח הזמן להתאמן היה מאוד קצר, התחרות עצמה בחנה את רמת הכושר ומכיוון שההתראה הייתה קצרה מאוד, אני מרוצה מאוד שהוכחנו לעצמנו שרמת הכושר שלנו היא מצוינת ובנויה טוב לאורך כל שנה".

"זו שנה שנייה ברציפות שאנו זוכים בתואר", אמר סא"ל בן דיין, "עצם זה שאנחנו באים ממקום ראשון אז אתגר לשמור על אותה הרמה. חשוב לי לציין שיחידת עוקץ בפרט והצבא בכלל נמצא במצב של תרבות גופנית מיוחדת. היחידות המיוחדות הם עם כושר קרבי - לוחם זה לוחם, מפקד זה מפקד. והמצב הזה באמת מחמם את הלב".

הקצין הוסיף: "אני רוצה לשבח את מחלקת כושר גופני וגדס"ר ואת ההכנה למופת שהיתה כאן. הייתה בארגון התחרות ירידה לפרטי פרטים ממש כמו שמתכננים מבצע, וזה מצוין שלוקחים את הנושאים של הכושר הגופני ומבחנים  קרביים בצורה כל כך רצינית ולא מזניחים אותם".