מחכים להחלט הדרג המדיני
מטוסי קרב מצריים חגו סמוך לגבול | צילום: רויטרס

מטוסי קרב מצריים מעל גבול הרצועה - לראשונה מזה 34 שנים: על פי דיווח מפי מקור צבאי מצרי, חגו מטוסי קרב של צבא מצרים מסוג F-16 מעל רצועת הגבול בין מצרים לרצועת עזה. מדובר בפעם הראשונה שמטוסים של הצבא המצרי מסיירים כה קרוב לגבול עם ישראל מאז שנחתם הסכם השלום במרס 1979.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המקור הצבאי המצרי הוסיף עוד כי מסוקי אפאצ'י ריחפו אף הם בשמי האזור, אף הם של חיל האוויר המצרי. המקור הצבאי הבהיר כי מטוסי ומסוקי הקרב מתבצעת במסגרת פעולות אבטחה מוגברות, בסיוע כוחות צבא קרקעיים וכוחות משטרה וכי אין מדובר בפעילות חריגה.

הצבא המצרי טוען כי מטרת הפעילות היא לעקוב ולצלם את כל התנועות על הקרקע של ארגונים חמושים בשטח סיני במטרה להגן על הביטחון לאורך הגבול.

פעילות הצבא המצרי נגד תאי הטרור בסיני נמשכת

פעילות הצבא המצרי בסיני לקראת סיום
פעילות הצבא המצרי בסיני לקראת סיום | צילום: צילום מסך

פעילות הצבא המצרי בסיני כנגד תאי הטרור נמשכת כבר תקופה ארוכה ונראה כי היא לקראת ישורת האחרונה. גורמים בצבא מצרים העריכו כי הצליחו עד כה להשמיד 75% מתשתיות הטרור בחצי האי. הם מדווחים כי עשרות מחבלים סלפים נהרגו בפעולות, מאות נפצעו ויותר מאלף מנהרות הושמדו - דבר שלדבריהם הביא לעצירה מוחלטת של הברחות הנשק לרצועת עזה.

בתוך כך, נמשכות המהומות האלימות ברחבי מצרים. בשבוע שעבר ציינו במדינה 40 שנה ל"מלחמת אוקטובר", אז החריפו העימותים במדינה: לפחות 51 בני אדם נהרגו ולמעלה מ-100 נפצעו בעימותים בין אלפים מתומכי הנשיא המודח מורסי לכוחות הביטחון. מקור ביטחוני דיווח לסוכנות הידיעות הממשלתית כי מרבית ההרוגים, וייתכן שאף כולם - הם תומכי האחים המוסלמים שהתעמתו עם כוחות הביטחון. מרבית העימותים נרשמו בכיכר רעמסס בקהיר, ובדרך לכיכר תחריר המפורסמת.

אלפי תומכי האחים המוסלמים צעדו לעבר המסגד שבו התבצרו בחודש אוגוסט האחרון בצפון קהיר, אך נתקלו שם בכוחות גדולים של משטרה וצבא, שהדפו אותם. המפגינים אף ניסו להגיע לארמון הנשיאות ולמשרד ההגנה, אך כשלו בניסיונות אלה.