בסופו של סוף שבוע סוער בדרום, כינס הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו את שרי "פורום השמינייה" לדיון בצעדי התגובה העתידיים של ישראל על מטחי הרקטות והפצמ"רים המאסיביים, שגובים קורבנות בנפש מקרב תושבי הדרום. בין היתר, ידונו הבכירים גם באפשרות להגביר את הפגיעה בראשי ארגוני הטרור ברצועה וייתכן שגם באופציה לפעילות קרקעית בה.

הלך הרוח בממשלה כרגע הוא שלא להיגרר אחרי חמאס להסלמה. מכיוון שהטרור העזתי הוא שהכתיב את סדר היום בסוף השבוע, יצטרכו בכירי הממשלה גם לבחון האם להסלים את פעולות התגמול בעזה עד לכדי מבצע רחב – כשעתיד, לפחות לפי שעה, נזיל מאוד.

השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', הגיע הערב לבאר-שבע והבהיר מי בעיניו נושא באחריות להידרדרות בדרום. "מי ששולח את הטילים זה ארגון חמאס והוא זה שישלם מחיר כבד מאוד", הוא איים.  "אי אפשר לפטור את חמאס מאחריות. זה הארגון שזכה בבחירות ויודע מה קורה. לא ניתן לעצום עין מהטילים שעפים. הם מתחמקים מאחריות אבל ישלמו את המחיר".

אהרונוביץ' הדגיש: "אי אפשר לעבור לסדר היום ואנו צפויים לימים לא קלים. אי אפרש לדעת מה יהיה. צה"ל מתכונן לתגובה ויגיב בצורה קשה וכואבת. כל מי ששולח טילים לעבר ישראל יישא באחריות, ובמיוחד חמאס". על מצב העורף אמר השר: "תושבי הדרום יעברו ימים לא קלים. אני אפגש עם ראש העיר ועם אנשיו ונראה במה אפשר לסייע, גם בהנחיות".

דנינו לאזרחים: לחזור לאווירה של "עופרת יצוקה"

_OBJ

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, הגיע גם הוא לזירת הנפילה בבאר-שבע ואמר כי הישמעות האזרחים להנחיות פיקוד העורף יכולה הייתה למנוע את המחיר הכבד של הערב.

"מדובר באירוע מיותר. יכולנו למנוע את הפגיעות הללו בנפש. צריך להשלים עם זה שאנחנו בתקופה אחרת, אך אני מאוד מקווה שאתבדה. הימים הקרובים לא הולכים להיות קלים. זה מחזיר אותנו לתקופה של לפני שנתיים", הוא אמר – בהתייחסו לאווירה באזור בימי מבצע "עופרת יצוקה".

במסר שביקש להעביר לאזרחים אמר המפכ"ל: "זה בדיוק הזמן לחזור לאותה התקופה מבחינת ההתנהגות וההישמעות להנחיות שהן לא מסובכות. כשיש אזעקה צריך להיכנס לשטח מוגן. אם בזמן האירוע היו נוהגים לפי ההנחיות, היינו מונעים את האסון הזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק