מת מפצעיו המפגין הפלסטיני מוסטפא תמימי, שנפצע קשה אתמול בצהריים מרימון גז מדמיע שפגע בפניו בכפר נבי סלאח שבאזור רמאללה. את רימון הגז ירו חיילי מג"ב, במהלך פיזור הפגנה בכפר. במשטרה טענו כי התקרית התרחשה בשיאו של עימות בין תושבי המקום לבין כוחות הביטחון, כחלק מההפגנות שנערכות שם מדי שבוע. תמימי היה בן 28 במותו.

פעיל השמאל יונתן פולק סיפר אתמול לחדשות 2 באינטרנט על ההתרחשויות בזירה: "מה שקרה זה ששוטר מג"ב שהיה בתוך ג'יפ ירה רימון גז במפגין בשם מוסטפא תמימי שמתגורר בנבי סלאח ממרחק של כ-20 מטרים. הוא נפגע ישירות בעינו. הפציעה שלו חמורה מאוד וכנראה שאיבד את העין".

לדברי פולק, בתום סיוע רפואי ראשוני פונה המפגין לטיפול בבית החולים "בילינסון" שבפתח תקווה. הוא תקף את התנהלות כוחות הביטחון בכפר כי "לא קרה שום דבר מיוחד שהצדיק את הירי הזה. זה מה שקורה כשהיד על ההדק כל כך קלה".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "במהלך הפרת סדר בלתי חוקית שהתקיימה אתמול בנבי סלאח, נפצע פלסטיני באורח קשה ופונה לבית החולים בילינסון, שם נפטר מפצעיו במהלך הלילה. נסיבות האירוע נבדקות".

אתמול, עם ההודעה על פציעתו של תמימי, נמסר מדובר צה"ל: "בנבי סלאח התקיימה הפרת סדר אלימה ובלתי חוקית. השתתפו בה כ-100 פלסטינים שיידו אבנים לעבר כוחות הביטחון, שהשיבו באמצעים לפיזור הפגנות. התקבל דיווח שלפיו נפצע קשה פלסטיני וקיבל סיוע רפואי ראשוני על ידי כוח צה"ל במקום. הוא פונה על ידי צה"ל להמשך טיפול רפואי בבית חולים ישראלי. נסיבות האירוע עודן בבדיקה".

בהכנת הידיעה השתתף ניר דבורי