בצה"ל מדווחים על היענות גבוהה במיוחד בקרב חיילי המילואים שנקראו להתייצב בצו 8 לאור מבצע "עמוד ענן" והאפשרות של פעולה קרקעית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"הגיוס היה בינתיים מעל מאה אחוז", מספר סמג"ד חי"ר במילואים, רס"ן במיל' גיל סלומון. "חיילים מגיעים, אפילו אנשים שהם אקסטרה, שרוצים להגיע, הרבה מתנדבים. אנחנו ערוכים לכל משימה שנקבל. גם מבחינת מחסני החירום, גם מבחינת כח האדם וגם מבחינת האמצעים שאנחנו צריכים לקבל.

רס"ן סלומון מדגיש כי המוטיבציה גבוהה מיוחד. "הרבה רצון לבוא ואנשים חדורים להגיע ולתת ולתרום כמה שאפשר. עזבו נשים, עזבו משפחות, עזבו את הילדים, אבל התחושה היא תחושה של שליחות, שצריך לעשות את זה ולא שמענו שום קול. ואף אחד מהחיילים שטלפן ואמר שהוא רוצה להישאר עם המשפחה. והאווירה היא אווירה של מוטיבציה ושצריך לעשות את זה אחת ולתמיד", הוא מוסיף.

גם רס"ן במיל' שוקי יחזקאל אני, קצין ההדרכה של גדוד חי"ר במיל' שותף לתחושה. "אני מתנדב מזה כעשרים שנה, בכל מלחמה שהייתה אני הייתי שם. אנחנו עם אחד ולא יכול להיות שהדרום סובל, ואם הם סובלים אנחנו צריכים לדאוג להם. בגדוד הזה יש לא מעט מתנדבים, אני לא היחיד. אני חושב שזה מרנין את הלב, אני חושב שעדיין יש ציונות, היא חיה נושמת ובועטת", הוא אומר.