האזעקות נשמעו עד למרחב חיפה (צילום: AP)
ארכיון | צילום: AP

כשעתיים לפני מועד סיום הפסקת האש הופר הערב (ד') השקט בדרום - אך במועצות האזוריות עדיין אין שינוי. למרות העובדה שנשמעה אזעקה במועצות האזוריות חוף אשקלון, שער הנגב ויואב, נדמה שהיישובים בכל מקרה ערוכים לחידוש הירי ולא מופתעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בינתיים אין שינוי מיוחד", אמר לחדשות 2 Online יאיר פרג'ון, ראש המועצה האזורית חוף אשקלון. "אנחנו דרוכים ומחכים לקבל הוראות מפיקוד העורף במידה ויחול שינוי. אנחנו ערוכים גם לפתיחה של חמ"ל הלילה אם צריך. אנחנו בקשר עם התושבים, ואני מוכרח להודות שזה ערב מתוח".

גם ראש המועצה האזורית שער הנגב, אלון שוסטר, סירב להתרגש: "לא מכיר שינוי במצב הכוננות, אין כרגע הנחייה מיוחדת לתושבים. זה אותו מצב שמצטרף ליותר מ-50 ימי הסלמה. המצב מאוד מדאיג, ואני מעריך שאם חמאס לא יירגע ומהר, הוא ימצא את עצמו תחת מתקפה כבדה ויקרוס".

"דרוכים ומחכים להוראות". יאיר פרג'ון (צילום: חדשות 2)
"דרוכים ומחכים להוראות". יאיר פרג'ון | צילום: חדשות 2

"הילדים התעוררו בבהלה מהאזעקה"

ראשי המועצות מדגישים את דריכותם, אבל לפחות חלק מהתושבים מתוחים בעקבות האזעקות שנשמעו סמוך לשעה 21:50. "שני הילדים שלי היו במיטות והם התעוררו בבהלה מהאזעקה", סיפר רועי, תושב המועצה האזורית חוף אשקלון שביישובו פעלו הצופרים. "לא קיבלנו שום הנחייה מיוחדת מהרשויות לגבי המשך הלילה‬‎".

יאיר פרג'ון, ראש המועצה האזורית, טען: "מאז הבוקר הייתה לי תחושה לא טובה בכל העניין של השיחות בקהיר, ובכלל, כל הסיטואציה שאנחנו נמצאים בה היא כזו שהחלש ירצה לעשות עוד סבב של סחיטה, כי מבחינתו אין לו מה להפסיד לכאורה, אז הוא מנסה להמשיך להחזיק אותנו בגרון".

"צה"ל, באמצעות הוראה של המדינה, צריך לעשות את כל המאמץ לנטרל לחלוטין את היכולת הצבאית ההתקפית המשמעותית של חמאס", שב וקרא פרג'ון גם הערב. "אי אפשר לחסל את חמאס כי זה ארגון אידיאולוגי, אבל באמצעים הצבאיים שלו אפשר לפגוע".