כלי טיס של חיל האוויר תקף היום (ד') את ביתו של מפקד הגזרה הצפונית בעזה, בזרוע הצבאית של חמאס - כך מדווחים כלי תקשורת פלסטינים. כתוצאה מהירי נהרס ביתו של בכיר הארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בנוסף, סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" מדווחת כי אם ושני ילדיה נהרגו בתקיפה אווירית של צה"ל. על פי הדיווח, שני ילדים ששהו בביתם שבמחנה הפליטים אל-מאח'זי בעת התקיפה - עדיין נעדרים. הפלסטינים טוענים כי עד כה נהרגו בתקיפות חיל האוויר 38 בני אדם.

בסרטונים שפורסמו על ידי דובר צה"ל נראים תקיפת מנהרות טרור ברחבי רצועת עזה, תקיפת ביתו של סמג"ד בית להיא בצפון הרצועה, ששימש כמפקדה צבאית ותקיפת מחסן אמל"ח שהוסתר בביתו של פעיל טרור בכיר בחאן יונס.

על רקע התקיפות הנמשכות של צה"ל, יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן שוחח בטלפון עם נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי בנוגע למצב ברצועת עזה. הנשיא המצרי אמר כי ארצו מוכנה לנסות ולהפעיל לחץ כדי לסיים את המתקפה הישראלית ברצועה, והדגיש כי מצרים מחוייבת לביטחונם של הפלסטינים.

תקיפה בעזה, צילום ארכיון
12 בתים של בכירים הותקפו | צילום: רויטרס

הותקפו בתים של 12 בכירים בחמאס

הבוקר נהרגו פעילי חמאס עבדל נאסר קוויק ובנו חאלד קוויק, במהלך תקיפת צה"ל ברצועת עזה. כמו כן, חיסלו כלי טיס של חיל האוויר פעיל ג'יהאד שרכב על אופנוע בבית לאהיה שבצפון הרצועה. יחד עמו, נפצעו שני בני אדם נוספים - ככל הנראה באורח קשה.

בצה"ל מרכזים לפי שעה את המאמץ בפגיעה במפקדים בכירים של חמאס. מאז שעות הבוקר תקף צה"ל את בתיהם של 12 פעילים בכירים, ששימשו כתשתיות פיקוד ושליטה של הארגון. מטרה נוספת העומדת לעיני הכוחות היא פגיעה במערך הרקטי, במשגרים ובמחסני תחמושת. בנוסף נערכת פעילות משמעותית כדי לסכל ניסיונות של חמאס לקיים פיגוע ראווה - זאת אל מול התסכול הגואה בארגון מול פעילותה של מערכת כיפת ברזל.

החל משעות הבוקר תקף צה"ל כ-130 יעדי טרור ברחבי הרצועה. מתחילת המבצע הותקפו מעל 550 יעדי טרור. בין היעדים שהותקפו מאז שעות הבוקר: 31 מנהרות טרור, 60 משגרים מוטמנים, מוקדי פעילות טרור ואתר לאחסון אמצעי לחימה.