בדרך לרגיעה? הפלגים הפלסטיניים ברצועת עזה הסכימו הערב להיענות ליוזמה המצרית להשגת רגיעה ברצועת עזה, באם ישראל תפסיק את האש מצדה. זאת, במסגרת דיון מיוחד שנערך בעזה, בהשתתפות נציגי כל הפלגים - למעט הארגונים הסלפים. ההתכנסות בוצעה במסגרת החמ"ל המשותף שהוקם בעקבות מצב החירום בעזה מאז יום שבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במקביל, הסתיימה הערב בלשכת ראש הממשלה בירושלים הערכת מצב מיוחדת בהשתתפות שר הביטחון אהוד ברק, הרמטכ"ל וקצינים בכירים - כשהכיוון עליו סוכם הוא להגביר את עוצמת האש בדרום, אם תהיה עוד התפתחות. כלומר, גם אם תושג הפסקת אש - היא תתבצע תחת הרושם שישראל היא זו שאמרה את המילה האחרונה.

במערכת הביטחון מוטרדים מכך שבתקופה האחרונה הצטמצם פרק הזמן בין סבב אלימות לסבב שאחריו, אך עם זאת הכלל "שקט ייענה בשקט" עדיין קיים. זאת, בתקווה שחמאס יבין את המסר וישליט את מרותו בדרום. מחר בבוקר ייכנס ראש הממשלה את שרי התשיעייה על מנת לדון באלטרנטיבות נוספות למצב.

בינתיים, הירי נמשך. הערב יירטה מערכת "כיפת ברזל" שני גראדים ששוגרו מעזה לכיוון נתיבות. מוקדם יותר התפוצץ טיל גראד בסמוך למפעל באזור התעשייה בנתיבות. בתיעוד מצלמת האבטחה מהמקום נראים הדי הפיצוץ והנזק שנגרם כתוצאה מהאירוע. בנוסף לפגיעה ברכוש, מספר בני אדם לקו בחרדה וטופלו במקום.

הבוקר התפוצצה רקטה בחצר בית מגורים בנתיבות. נזק רב נגרם למבנה ולחנות סמוכה ו-26 בני אדם לקו בחרדה. עד כה, טיפלו צוותי מד"א ב-47 נפגעים כתוצאה מירי הרקטות לעבר ישובי עוטף עזה. במד"א עדיין שומרים על רמת כוננות ג' הגבוהה ביותר, במרחבי הדרום.

לאחר שמשעות הבוקר נרשמו בסך הכל 15 נפילות, שר הביטחון אהוד ברק קיים הערכת מצב בקריה עם הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ, וצמרת מערכת הביטחון. מוקדם יותר היום העריכו גורמי ביטחון כי חמאס עוד לא הבין את המסר, וכי סבב ההסלמה הנוכחי לא צפוי להסתיים בקרוב.