כמקובל בחודשים האחרונים, העביר הבוקר צה"ל לטיפול רפואי בשטח ישראל שני מורדים סורים שנפצעו קשה במהלך הקרבות העזים במעבר הגבול קונייטרה. עם זאת, אחרי אשפוזו של אחד מהם במרכז הרפואי זיו שבצפת, התגלה באפוד שלו רימון חי שטרם התפוצץ. בעקבות האירוע החריג, כוחות חבלה גדולים פעלו במקום ונטרלו אותו, לאחר שחדר הטראומה פונה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחד מהפצועים הגיע כשהוא מחוסר הכרה והועבר עם פציעות ירי בחזה לטיפול, והשני עם פציעת ירי בבטן. שניהם ינותחו בבית החולים. "ככל הנראה הירי לעברם היה מטווח קרוב, יש להם פגיעות קשות באיברים הפנימיים", סיפרה דוברת המרכז הרפואי זיו.

ד"ר אוסקר אמבון, מנהל המרכז הרפואי "זיו" בצפת, סיפר לחדשות 2 באינטרנט על המצב החריג שנתקל בו היום: "לבית החולים הגיעו שני פצועים במצב קשה מסוריה, אלא שהיוצא מן הכלל הפעם היה רימון רסס חי שנתגלה מתחת לבגדיו של אחד הפצועים. נאלצנו לצאת מחדר הטראומה ולפנות את כלל המטופלים ששהו בו במרחק של 20 מטרים מהפצוע הסורי, עד שהגיע חבלן שטיפל ברימון".

לאחר שהרימון פונה, הפצועים הוחזרו לחדר הטראומה והטיפול בהם נמשך. "זו פעם ראשונה שקורה לי דבר כזה ושזכור לי מקרה כזה בהיסטוריה של בית החולים", אמר ד"ר אמבון. "כרגע מאושפזים בבית החולים חמישה פצועים סורים בבית החולים. הם מקבלים טיפול כמו כל פצוע ישראלי אחר ואנחנו רואים סיפוק בעבודה ההומניטארית הזו. כשיסתיים הטיפול בהם, הם יוחזרו לשטח סוריה על ידי כוחות צה"ל".

גם אתמול צה"ל פינה למרכז הרפואי זיו שבצפת שני פצועים סורים שנפצעו כתוצאה ממלחמת האזרחים במדינה. אחד הפצועים מת מפצעיו במהלך הפינוי לבית החולים. פצוע אחר, מאושפז במצב בינוני לאחר שנפצע מפגיעות רסיסים בכל גופו.

במקביל, תושבים ומטיילים רבים ברמת הגולן מתצפתים על הקרבות בקונייטרה, כשעל פי הדיווח האחרון צבא אסד השתלט מחדש על המעבר, לאחר שזה נשלט לזמן לא רב על ידי המורדים הסורים. כוחות צה"ל באזור הגבירו את הכוננות מחשש לזליגת הנשק לישראל.