זו השנה השנייה בה 150 מאנשי התעשייה האווירית עוזבים את עבודתם היום-יומית ונקראים לפרויקט חדשני, מלא תעוזה בן יומיים, שמתקיים בגליל. המהנדסים נקראים כדי להמציא ולפתח רעיונות וטכנולוגיות חדשים בהם עשויים צבאות העולם לעשות שימוש בעתיד.

"הציוד שבו השתמשתי כדי להכין את הפרויקט הזה הוא מכל הבא ליד. פשוט מאלתרים", אומר מעיין גוטמן, מהנדס אלקטרוניקה בתעשייה האווירית, כאשר הוא מציג רכב רובוטי שנקרא "המחסל" אשר יודע לזהות ולהדביר חרקים. "הפרויקט מורכב מצינוריות שלקחתי ממרפאה, אינפוזיות וקטטר", הוא מוסיף.

הרחפת החדשנית שתפוצץ מוקשים
הרחפת החדשנית שתפוצץ מוקשים | צילום: חדשות 2

פרויקט נוסף בפיתוח שניתן למצוא במסגרת הסדנה היא ה-"רחפת". מכשיר רובוטי שאמור, על פי מפתחיו, לרחף מעל הקרקע, לזהות מוקשים ולהשמיד אותם - ללא מגע יד אדם. "הרחפת מזהה איפה המוקש נמצא ומפוצצת אותו", אומר דראגו סטנסקו, מהנדס אווירונאוטיקה במקצועו.

"המוצרים הכי חזקים של התעשייה האווירית לא יצאו מאנשים שחשבו על המוצר הבא, אלא מהברקה של מישהו", אומר אחד מאנשי תע"א, ומהנדסת המכונות לימור לוי קובעת: "העובדה שאנחנו יוצרים כאן דברים חדשים, רעיונות חדשים ונותנים לנו את הכלים לממש אותם זה כבר לדעתי דבר חשוב ונפלא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק