מחבל נהרג בחילופי אש. ארכיון (צילום: חדשות 2)
שוב תקרית ביטחונית בגדר המערכת | צילום: חדשות 2

תקרית ביטחונית חמורה בסמוך לרצועת עזה: כוח צה"ל זיהה הבוקר חמש דמויות חשודות מתקרבות לגדר הביטחון באזור קיבוץ עלומים שבסמוך לנחל עוז - ופתח לעברן באש. 

מחבל פלסטיני אחד נהרג בתקרית, מחבל נוסף נפצע ושלושה נוספים נלקחו לחקירה בישראל. המחבל הפצוע הועבר לקבלת טיפול בבית החולים ברזילי באשקלון. לכל החיילים שהיו מעורבים בתקרית שלום.

האירוע התרחש בסמוך לגדר המערכת, שעה שכוח תצפית של חטיבת הנח"ל זיהה דמויות מתקרבות לגדר המערכת בדרכו להניח מטען או לבצע פיגוע חבלני בסמוך לגדר. בהתאם לפקודות, הכוח חצה את הגבול לתוך שטחי הרצועה ויזם מגע עם המחבלים ופגע בהם.

כלי התקשורת הפלסטיניים מציגים תמונה קצת אחרת. לדבריהם, ההרוג הוא מוסטפא מוחמד עוואדי בן בן 22, וכי הוא וחבריו היו עסוקים בציד ציפורים.

עם קשר או בלי קשר, זמן קצר אחר כך, נחת קסאם בסמוך לשדות נגב. לא ידוע על נפגעים בתקרית. בצבא מעריכים כי הירי בוצע כתובה לתקרית בסמוך לגדר המערכת.

סריקות נרחבות

מיד לאחר התקרית פתחו כוחות חי"ר בסריקה נרחבת של אזור הירי. רק בסיומה יצאו הכוחות מהשטח ושבו לישראל.

מדובר באירוע ראשון מזה זמן רב לאורך גדר המערכת. בחודשים האחרונים הצליח החמאס לכפות על ארגוני הטרור ברצועה סדר, ואסר עליהם לתכנן ולבצע פעולות איכות - בין אם שיגור רקטות ובין אם הטמנת מטענים לאורך הגבול. עם זאת, בשלב זה שום גורם פלסטיני לא נטל אחריות לניסיון הפיגוע הבוקר.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק