גל האירועים האלימים והתקיפות של כוחות הביטחון בשטחי הגדה המערבית נמשך: בפעילות מתוכננת של כוח מיחידה מובחרת למעצר מבוקש בג'נין, החשוד במעורבות בפעילות טרור, החלו כ-500 פלסטינים להתפרע ותקפו את הלוחמים באבנים ובבקבוקי תבערה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מאות פלסטינים זועמים יידו בקבוקי תבערה, אבנים ובלוקים לעבר הכוח ואף גלגלו צמיגים בוערים. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ועזבו את המקום ללא המבוקש.

גורם באוגדת יהודה ושומרון טען בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי המבוקש לא היה במקום ולכן הכוח חזר בו. "שום דבר לא יעצור אותנו מלהמשיך את הפעולות הנחושות שלנו מול ההתפרעויות", הבהיר.

צה"ל מגביר את המעצרים ביו"ש

מוקדם יותר היום פרסמה סוכנות הידיעות AFP את דבריו של גורם בכיר במערכת הביטחון שטען כי בשל התגברות הפעילות הפלסטינית בגדה והחשש מהתלקחות של אינתיפאדה שלישית, החל צה"ל לאחרונה בהגברת המעצרים בשטחי יהודה ושומרון.

האירוע היום מגיע לאחר שבתחילת השבוע הותקף כוח של יחידת המסתערבים של מג"ב בג'נין במהלך מעצר מבוקש פלסטיני. גורם צבאי בכיר אמר כי המסתערבים לא נחשפו, אלא הפכו לגלויים במכוון במהלך המשימה.

במקום התפתחו עימותים, שבעקבותם הוקפצו לג'נין חיילי צה"ל. שניים מהם נפצעו קל מיידויי אבנים וטופלו במקום. מצה"ל נמסר כי הפלסטיני שנעצר, מוראד בני עודה, התכוון להוציא לפועל פיגוע.