ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל את העדכון על סיכול ניסיון החדירה של המזל"ט ששלח חיזבאללה בעת שהיה בטיסה בדרכו לצפון. מסוקו של נתניהו נחת לזמן קצר עד לסיום היירוט שביצעו מטוסי חיל האוויר, ואז המשיך ליעדו. בדרכו לירושלים בירך את הטייסים: "יש לנו את חיל האוויר הטוב בעולם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהתייחסו ליירוט המוצלח של המזל"ט אמר נתניהו: "אני רואה בחומרה רבה את הניסיון הזה לפרוץ את גבולנו. נמשיך לעשות כל מה שצריך כדי לשמור על ביטחונם של אזרחי ישראל".

ראש הממשלה הגיע לביקור ביישובים ג'וליס ודליית אל-כרמל כדי לברך את העדה הדרוזית לרגל חג הנביא שועייב והתייחס למצב הביטחוני: "מדינת ישראל תדע לטפל בכל איום - מצפון ומדרום, מסוריה או מלבנון. אם זה מהים אם זה מהיבשה ואם זה מהאוויר". הוא הוסיף, כי "אנו מסתכלים בעניין ובדאגה למה שמתרחש בסוריה ולבנון. סוריה מתבקעת ולבנון בלתי יציבה. אנחנו ערוכים לטפל בשני הנושאים".

בשעות הערב המוקדמות פרסם בנימין נתניהו תמונות מטיסתו לירושלים בעמוד הפייסבוק שלו. בהודעת הפייסבוק כתב נתניהו שבירך את הטייסים והצהיר - "יש לנו את חיל האוויר הטוב בעולם".

לבנון: גיחות של מטוסי צה"ל

מוקדם יותר פורסם בכלי התקשורת בלבנון על גיחות שביצעו מטוסי צה"ל הבוקר מעל העיר ג'זין שבדרום המדינה - הממוקמת כ-30 קילומטרים מדרום לביירות.

מטוס קרב של צה"ל יירט מזל"ט, ארכיון (צילום: רויטרס)
בלבנון שוב מאשימים את ישראל בחדירה למרחב | צילום: רויטרס

סוכנות הידיעות הרשמית בלבנון ורשת הטלוויזיה "אל-מנאר" דיווחו כי מטוסי חיל האוויר הישראלי ביצעו גיחות בשמי המדינה, אך לפי שעה לדיווח אין אישור מכל גורם שהוא בישראל.

מצה"ל נמסר כי "הנושא נמצא בבדיקה".

בחודש פברואר דווח על ידי כלי תקשורת בלבנון, כי "מטוסי הצבא הישראלי חדרו לשטח המדינה". בדיווח נאמר, כי "המטוסים חגים בשמי לבנון". עוד צוין, כי "כלי הטיס חגים בגובה נמוך ומבצעים תקיפות דמה הם נמצאים מעל שמי נבטייה, מרג' עיון ובינת ג'ביל".

לאורך החודשים האחרונים דיווחו כלי תקשורת בלבנון כי הצבא המקומי זיהה חדירה למרחב האווירי של מטוסי חיל האוויר הישראלי, שביצעו גיחות בדרום לבנון. על פי הדיווח, לפחות שבעה מטוסים טסו מעל דרום המדינה, סמוך לחוף, באזור העיירה צידון .

בהכנת הידיעה השתתף פוראת נסאר