פיגוע טרור באיסטנבול. ארכיון
פיגוע טרור באיסטנבול. ארכיון | צילום: AP

"המודיעין הישראלי מזהיר כי אנשי משמרות המהפכה של אירן, מתכננים פיגוע נגד מטרות ישראליות בטורקיה". כך דיווח הלילה ערוץ הטלוויזיה הטורקי NTV. העיתון "הורייאט" היוצא לאור בטורקיה, מוסיף כי בסוכנות המודיעין במדינה סירבו לאשר או להכחיש את הדיווח.

על פי הדיווח בטורקיה, גורמים במוסד הישראלי שיגרו מכתב לסוכנות המודיעין הלאומית של טורקיה ובו נטען כי גורמים מטעם משמרות המהפכה של אירן, החלו בהכנות לתקיפה של נציגויות ישראל על אדמת טורקיה, כשהמטרה העיקרית היא המשלחת הדיפלומטית באנקרה.

עוד דווח כי ארבעה טרוריסטים כבר חצו את הגבול מאירן לטורקיה כשהם נושאים עמם נשק וציוד נוסף, אשר בעזרתם הם אמורים להוציא לפועל את הפיגועים.

במקביל, הפגינו אמש באיסטנבול יותר מ-500 פעילים אסלאמיים במחאה על שריפת ספר קוראן על ידי חיילים אמריקנים באפגניסטן בחודש שעבר. המפגינים, שצעדו עם לפידים, צעקו ססמאות בגנות ארה"ב, נאט"ו וישראל ואף הציתו את דגלי ארה"ב.

צילומי לוויון חשפו: אירן העלימה ראיות לניסוי גרעיני

אתמול אמרו דיפלומטים בסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית בווינה כי תמונות לווין שהגיעו לידי אנשי הסוכנות מוכיחות כי אירן העלימה שרידים ועקבות במתקן הצבאי פרצ'ין, שהעידו על ניסוי גרעיני שבוצע במקום.

לטענת הדיפלומטים, ששוחחו בעילום שם עם סוכנות הידיעות AP, קיימת סבירות גבוהה שאכן ניסוי גרעיני נערך בבסיס פרצ'ין, וכי סימנים של כלי רכב על אדמתו מעידים על הניסיון לטשטש את "הראיות המפלילות".

במקביל, התבטא אמש בחריפות יו"ר הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, יוקיה אמאנו, נגד הסחבת בהתנהלות האירנית בכל הנוגע למשא ומתן על תכנית הגרעין של הרפובליקה האסלאמית. "אירן לא אומרת לנו הכל, זה הרושם שלי", אמר אמאנו. "אנחנו מבקשים ממנה לשתף עמנו פעולה, אך עליה להשיב לנו".

"קיימים מתקנים רבים עליהם אירן לא הודיעה בפנינו", הוסיף אמאנו. "האינדיקציה שלנו היא שבמתקנים האלה היא פועלת על מנת לפתח ראשי נפץ גרעיניים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק