המטס הבא: ב-23 באוגוסט (צילום: reuters)
מטס המחאה הקודם. ארכיון | צילום: reuters

מאות פעילי השמאל שמתכוונים להגיע לישראל ביום א' הקרוב, מתכננים לערוך פרובוקציה בנמל התעופה באחד הימים העמוסים ביותר בשנה, שבו שבים אלפי ישראלים לארץ מחופשת הפסח.

היום פירסמו ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי ופעילי "ארץ ישראל שלנו", בהם ברוך מרזל ואיתמר בן גביר הודעה לפיה יגיעו לנתב"ג ביום א' בבוקר, זאת כדי לקבל את פניהם של הפעילים המתכוונים להגיע ב"מטס המחאה" לישראל. בהודעה צוין כי ח"כ בן ארי, אמר כי "יש לערוך לאנרכיסטים קבלת פנים ראויה. הם אויביה של מדינת ישראל", מסר חבר הכנסת, "צריך להפגין בפניהם גאווה יהודית".

מזכיר סיעת כ"ך לשעבר ברוך מרזל, אמר כי "הפעילים לא יהססו להתעמת עם אנשי השמאל הבוגדים שפועלים לטובת האויב", ציין והוסיף: "נראה אותם מפגינים בשדה התעופה של סוריה - שם באמת רומסים זכויות אדם. הם צבועים, מתחסדים ולא ניתן להם את הלחי השניה", סיכם.

מפכ"ל המשטרה: "לנהוג באיפוק מול הפרובוקטורים"

במקביל, קיים היום מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו הערכת מצב ואישור תכניות אחרון בנוגע למטס המחאה שצפוי לנחות ביום א' בישראל, והנחה את השוטרים "לעשות הכל על מנת ששדה התעופה בן-גוריון ימשיך את עבודתו הסדירה". בנוסף, הנחה המפכ"ל את המפקדים "לנהוג באיפוק מול אותם גורמים שכל כוונתם היא לייצר פרובוקציה, ולהפר את שגרת העבודה בשדה התעופה".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק