מחזקות את שיתוף הפעולה הצבאי: צבא טורקיה וצבא סוריה יערכו בחודשים הקרובים שורה של תרגילים צבאיים משותפים, במסגרת ההסכמים האסטרטגיים שנחתמו בחודשים האחרונים בין המדינות - כך סוכם אמש בפגישה שנערכה בין נשיא סוריה בשאר אסד וסגן הרמטכ"ל הטורקי, אסלאן גונר.

השניים נפגשו בארמונו של אסד בדמשק. "השיחות עסקו בצעדים המשותפים הבאים בין המדינות", דווח בסוכנות הידיעות הסורית. "השניים דנו בהרחבת שיתוף הפעולה והתיאום בין צבאות שתי המדינות, ובחשיבות הדיאלוג האסטרטגי במישור הצבאי".

"בנוסף דנו השניים בתרגילים הצבאיים המשותפים שעורכות יחידות צבאיות של שתי המדינות ובהרחבתן, על מנת להתמודד עם האתגרים השונים", דווח עוד.

בסוריה שיבחו את שיתוף הפעולה הצבאי בין המדינות, והדגישו כי הוא מהווה "נדבך מרכזי ביחסים האסטרטגיים, שמהווה גם דוגמא למדינות האזור". במקביל, נפגש גונר גם עם שר ההגנה הסורי, הגנרל עלי חביב. השניים דנו בפיתוח שיתוף הפעולה הצבאי בין המדינות.

"ההסכמים משקפים את רצונותיהם של המנהיגים"

אסד וגונר, אמש בארמון הנשיאות בדמשק (צילום: חדשות 2)
אסד וגונר, אמש בארמון הנשיאות בדמשק | צילום: חדשות 2

לפני כחודשיים נערך בעיר הסורית לטקיה כינוס בן יומיים בהשתתפות בכירים רמי-דרג מסוריה וטורקיה, במסגרתו חתמו שתי המדינות על שורה של הסכמים בתחומים רבים, שמטרתם אחת - חיזוק הברית האסטרטגית בין הסורים והטורקים.

אל הוועידה הגיעו משלחות של שרים בכירים משתי המדינות: מהצד הסורי ממלא מקום סגן הנשיא ומי שהיה שר ההגנה חסן א-תורכמאני, שר החוץ הסורי ווליד אל-מועלם; ומהצד הטורקי, שר החוץ אחמט דאוטולו. אליהם הצטרפו בין היתר שרי האוצר, התקשורת, התעשייה, החקלאות ועוד. שתי המשלחות דנות ביומיים האחרונים בשלל דרכים לחזק את שיתוף הפעולה ביניהן, כשהמטרה היא בין השאר להקים אזור סחר חופשי בין המדינות.

"בין המדינות מתנהל שיתוף פעולה נרחב, אנחנו שואפים לממש את כל ההסכמים שנחתמו וייחתמו", אמר א-תורכמאני בישיבת הפתיחה של הכינוס. "המועצה המשותפת הזו מהווה דוגמא לשיתוף פעולה אסטרטגי בדרגים הגבוהים ביותר בין טורקיה לסוריה", הוסיף מצדו דאוטולו. "ההסכמים משקפים את רצונותיהם של המנהיגים אסד וגול".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק