ראש השב"כ יורם כהן, ארכיון (צילום: חדשות 2)
הופעה ציבורית נדירה, כהן | צילום: חדשות 2

ראש השב"כ יורם כהן, שאינו מרבה בהופעות ציבוריות, נאם אמש בכנס סגור בתל אביב ונתן את סקירת השב"כ לאתגרים הניצבים בפני ישראל בשנה הקרוב, כך מפרסם הבוקר ברק רביד בעיתון "הארץ". בדבריו התייחס כהן בין היתר לאיום האירני, ערביי ישראל ופעולות "תג המחיר".

במהלך ההרצאה הסגורה, שארכה כשעה, הציג כהן, את הערכות השב"כ בנוגע לנושאים שונים ובוערים. ראש השב"כ עסק בנושא תג המחיר וטען כי ישנה קבוצה, המונה כמה עשרות פעילים מיצהר שאינם מכירים במועצת יש"ע, ומטילים טרור ואימה על התושבים הפלסטינים באזור כדרך לפגוע בממשלה.

"הם החליטו לפעול בדרך של טרור והטלת אימה על ממשלות ישראל" אמר כהן והוסיף, "לתפישתם, ככל שיהיה רע יותר, כך הממשלה תחשוב פעמיים אם כדאי לה להרוס מבנים בהתנחלות".

ראש השב"כ עסק גם בערביי ישראל וטען כי הם אינם גיס חמישי ולא מדובר בציבור שמוגדר כיעד של השב"כ. "אנו מתייחסים אליהם כציבור פלסטיני המזדהה עם אחיו ביו"ש, עיקר הציבור הזה נמצא במעורבות הולכת ופוחתת בטרור", הדגיש כהן.

"האירנים מנסים לפגוע ביעדים ישראלים בעולם"

בסקירתו הדגיש כהן את ההתמודדות עם הבעיה האירנית. ראש השב"כ טען כי אירן מנסה באופן שיטתי לפגוע במטרות ישראליות ברחבי העולם. המשטר האירני רוצה להרתיע את ישראל ולגבות מחיר כדי שמקבלי ההחלטות ישקיעו מחשבה לפני שהם נותנים הוראה לפגוע במדען אירני", הזהיר כהן.

אחמדינג'אד מבקר במתקן גרעיני (צילום: רויטרס)
מנסים לייצר הרתעה, אירן | צילום: רויטרס

"הרשות הפלסטינית אינה מעוניינת לנהל משא ומתן עם הממשלה הנוכחית", טען לוי וציין כי הקהילה הבינלאומית מקדמת חבילת מחוות ישראליות לפלסטינים שימנעו הסלמה באזור. ברצועת עזה צופה ראש השב"כ את המשך התחמשות ארגוני הטרור, "המטרה המרכזית שלהם תהיה להגדיל את טווח הטילים עד לגוש דן".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק