מפרטים ראשוניים של חקירת המאבטח שירה הלילה בפלסטיני בסילוואן עולה כי המאבטח ירה לעבר מיידי האבנים כאקט של הגנה עצמית, ולכן המשטרה מגדירה את הירי הזה כמוצדק. את הפרטים החדשים הללו מסר מפקד משטרת ירושלים, אהרון פרנקו. "הם פשוט עשו לו מארב, הוא ירה עליהם ומכיוון שהיו בגובה הוא פגע באחד מהם והרגו", הוסיף.

ניצב פרנקו סיפר כי נכון לעכשיו המהומות בבירה הסתיימו, פרט לשתי הפרות סדר נקודתיות בעיסאוויה ובשכונת ראס אל-עמוד.

ההתפרעויות החלו הבוקר במהלך הלוויתו של הפלסטיני שנורה אתמול מאש מאבטח בשכונת סילוואן. אלפים שהשתתפו בהלוויה החלו לידות אבנים לעבר כוחות הביטחון באזור. והמשיכו משם להר הבית שם יידו אבנים לעבר שוטרי מג"ב וכמה עוברי אורח, כתוצאה מיידוי האבנים נפצעו קל 11 בני אדם.

במקביל, ממשיכה משטרת ירושלים לחקור את הנסיבות שהובילו את המאבטח לפתוח באש. המאבטח שוחרר לפני כניסת החג לביתו בתנאים מגבילים. עופר רוזנמן, האחראי על הכשרת ואימון המאבטחים סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "היום בין 4:00 ל-4:30 לפנות בוקר, נסע ג'יפ של המאבטחים בכביש בפאתי השכונה. לדבריו, "בצומת העמודים נחסמה דרכו של הג'יפ המאבטח על ידי מספר חשודים, זה ממש היה מארב".

באירוע אחר נדקר ישראלי כבן 35 בגבו, סמוך לבית החולים אוגוטסה ויקטוריה. הפצוע הועבר לטיפול רפואי בבית החולים הדסה עין כרם, והמשטרה ממשיכה במצוד אחר חשודים במעשה.

למרות השקט שחזר לרחובות ירושלים, מדגישים במשטרה כי הכוננות המוגברת ממשיכה, וכי השוטרים בשיתוף עם שוטרי מג"ב ימשיכו לסייר בשעות הקרובות במוקדי הפרות הסדר על מנת לשמור על שקט.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק