דובר צה"ל ממשיך במאמצי ההסברה לעולם ופרסם הבוקר (ב') כמה סרטונים המתעדים ביטול תקיפות בעזה לאחר שילדים ונשים זוהו על ידי הטייסים ביעדי התקיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כל האזור הזה מלא, מלא. יש פה חבורה של ילדים, חדל, חדל, חדל", נשמע הטייס קורא ברשת הקשר כשהוא כבר מעל היעד. "יש הרבה מאוד ילדים, כרגע יש איזה 15 איש בטווח של 10-15 מטר מהמבנה. את רואה?". לאחר הזיהוי מתקבלת החלטה לבטל את התקיפה. "רואה, מקבלת עוברים למטרה אחרת", נענה הטייס בקשר.

במקרה אחר מתועד טייס יוצא אל היעד ודקות לפני שהוא תוקף את המבנה המסומן הוא מזהה ילדים משחקים על גג הבניין. "יש שם ילדים על הגג משחקים וגם המסדרון הזה יש תנועה של אנשים. יש שם עכשיו גם בן אדם", קורא הטייס בקשר. גם הפעם מוחלט להפסיק את התקיפה. "אנחנו נעבור למטרה אחרת כי המטרה הזו מלוכלכת", נשמע הקול מעברו השני של הקשר.

מטה החמאס
צילום: דובר צה"ל

מטה המשטרה של חמאס - מוקף בבתי ספר

בסרטון שלישי רואה הטייס נשים באזור היעד - וגם הפעם מחליטים בחיל האוויר שלא לתקוף כדי להימנע מאפשרות של פגיעה באזרחים. "יש פה אנשים עכשיו. מטרה לא נקייה", אומר הטייס ומתאר: "שלושה אנשים עומדים בערך 5 מטרים מ... יכול להיות ששתיים מהשלושה הן נשים. חדל".

בנוסף, פרסם צה"ל תצלום אוויר בו נראה המטה הראשי של כוחות המשטרה של חמאס כשהוא מוקף כולו בבתי ספר, גני ילדים, מבני מגורים ומתנ"ס - כעדות נוספת במסע ההסברה המבקש להציג ראיות לשימוש של חמאס באזרחים כמגן אנושי.

"הבדל בינינו הוא פשוט: אנחנו מפתחים מערכות הגנה נגד טילים כדי להגן על האזרחים שלנו והם משתמשים באזרחים שלהם כדי להגן על הטילים וזה כל ההבדל", הצהיר השבוע ראש הממשלה בנימין נתניהו.