אחרי הגינויים - מגיעים איומים: גורם מודיעיני אירני מבטיח הלילה כי תגובתה של אירן לשרשרת חיסולי מדעני הגרעין בשנים האחרונות קרבה - ותפתיע את אויביה.

"התגובה תגיע מעבר לגבולותיה של אירן ומעבר לאזור. אני מציע לאלו האחראים לחיסולים שלא לחוש בביטחון", אמר הגורם הבכיר בראיון לאחד מאתרי החדשות האירניים, והוסיף כי אירן "נכנסת לעידן חדש בתחום מבצעי המודיעין המיוחדים" נגד אויביה.

בינתיים, דורשת אירן לחקור את חיסולו של המדען מוסטפא אהמד רושאן, שאירע בלב הבירה טהרן. בכירי הרפובליקה האסלאמית שבו והאשימו הערב את ישראל וארצות הברית באחריות לחיסול, בעוד ששגריר אירן באו"ם פנה למזכ"ל באן קי מון בבקשה לגנות באופן רשמי את המעשה. במסמך הבקשה נכתב כי "מעשים כדוגמת החיסול הזה הם בגדר פשעי טרור לא אנושיים, ולכן על האומות המאוחדות לגנות אותם".

מדען הגרעין אהמדי רושן. מחסליו נעצרו? (צילום: סוכנות הידיעות האירנית)
רושאן עם בנו | צילום: סוכנות הידיעות האירנית

מוקדם יותר הערב, בצעד לא שגרתי, הודיעה מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון כי ארצות הברית אינה מעורבת בחיסולו של רושאן, שהיה אחראי על מתקן הגרעין בנתנז.

ארגון חיזבאללה פרסם הערב הודעת גינוי לחיסול, והדגיש כי חרף הפגיעה במדענים - תכנית הגרעין האירנית תמשיך לדהור להישגים. "הטרור הציוני הכה שנית, ופגע בשמנה והסלתה של המוחות האירניים בתחום האנרגיה הגרעינית", נכתב בהודעה רשמית של הארגון הלבנוני. גם משמרות המהפכה באירן פרסמו הודעת גינוי לחיסול והאשימו את ישראל וארצות הברית באחריות לו.

אחמדינג'אד עדיין לא הגיב

רשת הטלוויזיה האירנית בשפה הערבית "אל-עאלם" דיווחה הערב מפי גורמים רשמיים בטהרן, כי חרף מסע החיסולים, "מדעני הגרעין האירנים נחושים להמשיך בשליחותם". אותם גורמים האשימו את הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית כי הדליפו שמות ופרטים של מדעני גרעין אירנים למערב - מה שסייע בחיסול. הערב פורסמו תמונות חדשות של רושאן, חלקן עם בנו הקטן.

ואילו נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד עדיין לא העניק התייחסות רשמית לחיסול. הוא ממשיך את מסעו במדינות דרום אמריקה, ואחר הצהריים שעוננו החל את ביקורו הרשמי בקובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק