כוחות הרפואה נאלצו לקבוע את מותו. אילוסטרציה (צילום: דוברות מד"א)
התפילה הלילית הסתיימה בתקיפה (ארכיון) | צילום: דוברות מד"א

אזרח ישראלי נפצע הלילה קשה בתאונה בכפר כיף אל-חראס בשומרון. האיש ושלושה נוספים נכנסו לכפר ללא היתר, כדי להתפלל בקבר יהושע בן-נון. בתחילה סיפרו כי הותקפו על ידי תושבי המקום ונרגמו באבנים, אך הבוקר מתברר כי הם שיקרו - ונתקעו בקיר בטון בכפר.

סמוך לשעה 01:00 בלילה הסתננו ארבעה תושבי אלעד לכפר הפלסטיני הסמוך לאריאל, וכאשר ביקשו לצאת ממנו החלה, כך סיפרו בלילה, קבוצת חוגגים בחתונה מקומית ליידות אבנים לעבר רכבם. נהג המכונית שטען כי נחבל בראשו החל במנוסה, איבד שליטה על הרכב, התנגש בתוך קיר ונפצע קשה. הבוקר, כאמור, התבררה הגרסה האמיתית לדברים.

קבר יהושוע בן נון (צילום: אגודת יסוד עולם)
קבר יהושע בן נון | צילום: אגודת יסוד עולם

לאחר התאונה נטשו המתפללים את הרכב ופתחו בריצה לעבר צומת אריאל, תוך שהם סוחבים את הפצוע קשה, שם הזעיקו את כוחות ההצלה. הפצוע פונה במסוק לבית החולים בילינסון בפ"ת, שם נותח בראשו במהלך הלילה, וכעת הוא מונשם ומורדם. שניים מחבריו נפגעו באורח קל.

המשטרה: מדובר באירוע חמור

במשטרת יהודה ושומרון אמרו הלילה כי מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי על רכבם של הארבעה כלל לא נמצאו סימני פגיעה של אבנים, וכי על פי ההערכה נובעת התנגשות המכונית בקיר מנהיגה שאינה תואמת את תנאי הדרך.

יהודים מתפללים בקבר יהושוע בן נון (צילום: חדשות 2)
מתפללים בקבר. צילום ארכיון | צילום: חדשות 2

"אנו רואים בחומרה אירוע מסוג זה, בו נכנסים אזרחים ישראלים לשטחי הרשות הפלסטינים ללא תיאום מראש", נמסר ממשטרת יהודה ושומרון.

"לצד זאת, יש לציין כי כניסות לקבר יוסף וקבר יהושע בן נון מבוצעות באופן סדיר במהלך השנה, תוך תיאום מלא עם כוחות הביטחון, כאשר כניסות אלו מאובטחות ומלוות על ידי משטרת ישראל וצה"ל".