ח"כ מיכאל בן ארי ממפלגת האיחוד הלאומי אמר היום בריאיון למהדורה המרכזית בתחנת הרדיו "קול ברמה" כי הוא מוכן לשחוט את רוצחי משפחת פוגל.

"אני מוכן להיות זה שייקח את הסכין וישחט אותם, את המנוולים האלה, בשידור חי לעיני העולם כולו, שיגידו בן ארי עשה את זה", אמר ח"כ בן ארי והוסיף: "שיידעו שזה דינם של רשעים. ככה אנחנו ננקום בהם, כתוב ישמח צדיק כי חזה נקם".

אם הרוצח: "לא יכול להיות שזה הוא"

בכפר עוורתא התעוררו הבוקר לסערה גדולה. בתוך זמן קצר נפוצה השמועה: רוצחי משפחת פוגל יצאו מכאן.

בני משפחת עוואד מנסים להדוף את ההאשמות ותחילה מכחישים שהפיגוע התרחש כלל. "אתה ראית שקרה משהו באיתמר?", שאל דודו של חכים עוואד, אחד הרוצחים. "אני לא מאמינה לשב"כ הישראלי בשום אופן!", הוסיפה תושבת הכפר, "הם מפברקים את הפיגועים האלה".

רק אחר כך הסבירו בכפר, "לא ייתכן שהרוצחים יצאו מקרבנו". "לא ייתכן שמישהו מהעם הפלסטיני ירצח תינוק", אמרה אחת התושבות.

האם: "אתם עשיתם לו עוול ואללה ישיב לכם בעוול"

אז מה קרה בליל הרצח? אמו של חכים, אחד הרוצחים, טוענת כי הוא היה בכלל בבית. "הם ישנו", הסבירה היום. "ראיתי אותו ישן במו עיני. ביום שישי בישלתי לו, הוא התקלח, קרא בספרי הלימוד שלו, וב-21:30 הלך לישון. אתם עשיתם לו עוול ואללה ישיב לכם בעוול".

אחרי הפיגוע, היא מספרת, אמר לה חכים כי "'זה אסור על פי דתנו', לא יכול להיות שילד קטן ירצח תינוק". בשב"כ דווקא מסרו כי בחקירתם לא הביעו השניים חרטה ואף הוסיפו כי אם היו מבחינים בשני ילדי משפחת פוגל ששהו בבית ולא נרצחו - היו רוצחים גם אותם.

פעילי שמאל ביקרו בבית הרוצח: "הזוועה בבית עוואד - פוגרום לשמו"

בתוך כך נודע הערב כי פעילים מארגוני שמאל ביקרו בביתו של הרוצח, לאחר הפיגוע. נציגי הארגונים "יש גבול", "הוועד להריסת בתים", קואליציית נשים לשלום", "גוש שלום", "המרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית", "ארגון לוחמים לשלום" ועוד, ארגנו אתמול ביקור הזדהות בכפר עוורתא.

לפני הביקור נערך סיור מקדים. אחד החברים, יעקב, סיפר על התרשמותו באתר "המרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית": "את הזוועה שראו עינינו בבית משפחתו של מוחמד עוואד לא ניתן לתאר אלא כפוגרום לשמו, נקבה פרימיטיבית וברוטלית שתכליתה הטלת מורא ופחד בלב התושבים... הבן אמג'ד, 19, והבן חאכם, 17, נעצרו".

"האם נראתה שבורה, הלומת צער ויגון", כתב עוד יעקב. "הפחד והאימה טרם סרו מעיניה של הילדה הקטנה, עלא. אין פלא שהוטל איסור פרסום בנוגע לכל המתרחש בכפר. תחת מעטה זה ניתן לעולל כל תעלול ללא ביקורת".