"גם חללי צוק איתן לא היו בבית" (ארכיון) (צילום: רויטרס)
חיילים בשטחי הכינוס | צילום: רויטרס

מאז ראשית מבצע "צוק איתן" נערכים כוחות צה"ל בבסיסי הדרום לקראת כניסה קרקעית אפשרית לרצועה. אלא שמסתבר שלא רק אנשים שנקראו בצווי מילואים הגיעו לבסיסים, אלא גם כאלה שממש לא אמורים להיות שם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העיתון "במחנה" פרסם כי עשרות ניסיונות כניסה אסורים של אזרחים לשטחי הכינוס בדרום נמנעו מאז ראשית המבצע. החשש העיקרי בצה"ל הוא פגיעה בביטחון המידע, סיכון החיילים והאזרחים עצמם, שמתקרבים לאזור עליו יש ירי כבד מהרצועה. על פי הפרסום, מרבית ניסיונות החדירה בוצעו על ידי סקרנים אך גם על ידי אנשים שבאו לבקר בני משפחה שגויסו.

חיילי המשטרה הצבאית חוסמים את הצירים המובילים לשטחי הכינוס, ומציבים מחסומים כדי לשמור על הסדר. באחד המקרים קרוב לבסיס אורים שבדרום, עקף כלי רכב במהירות מחסום צבאי. לאחר שניידת משטרה צבאית רדפה אחריו, הוא הסתובב ופנה אחורה.

"סקרנים מגיעים לשטחי הכינוס ופוגעים בהיערכות הלוחמים, ההימצאות שלהם מסכנת את החיילים בגלל ביטחון מידע", הזהירה רמ"ד מפקדים בבית הספר למשטרה צבאית, רב סרן גילי בקר. "אלה אנשים שמתווכחים עם חיילי המשטרה הצבאית במחסום, וחלקם ממשיכים הלאה למרות האיסור. יש לנו צוותים שיודעים להגיע לאנשים האלה ולהוציא אותם החוצה, לרוב זה נגמר בצורה טובה", הבהירה.