הותר לפרסום: ההתפרעות ההמונית אתמול במג'דל שמס מקורה בפעילות של חוקרי השב"כ והיאחב"ל סביב מעצרו של תושב הכפר, פדא שאער, החשוד בעבירות של בטחון המדינה. שאער נעצר אתמול בנמל התעופה בן גוריון והיום הוארך מעצרו בשמונה ימים.

חקירת היאחב"ל מתנהלת בשיתוף פעולה עם השב"כ, ומאז מעצרו - לא עורך דינו ולא משפחתו זכו לראות אותו או לשמוע את גרסתו. חשדות חמורים מאוד מיוחסים לפדא, ועורך דינו אמר היום בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי הוא מקווה להיפגש עם מרשו בימים הקרובים. אביו של החשוד וכך גם אנשי הכפר בצפון קיבלו בהפתעה גמורה את דבר מעצרו וכן את החשד המיוחס לו. 

אמש נתקלו השוטרים שהגיעו למג'דל שמס בהתנגדות קשה של תושבי המקום. כעשרה שוטרים וחוקרים חולצו ללא פגע לאחר שהיו לכודים בבית בסמוך ל"מסעדת השלום", כשהמון זועם מנע מהם לצאת מהמבנה.

עד ראייה: השוטרים ריססו גז מדמיע ללא הבחנה

כוח מיוחד של המשטרה ניהל משא ומתן עם מכובדים מהעדה הדרוזית בניסיון לעצור את כיתור המבנה שבו נמצאים השוטרים. בתום היערכות מוגברת של המשטרה, הכוחות פרצו למבנה וחילצו את השוטרים הלכודים.

"בסך הכל עמדנו והסתכלנו מה קורה אצל השכנים, ופתאום התנפלו עלינו שוטרים עם גז מדמיע", אמר שכן מהבית הסמוך לאירוע בשם פאדי. "בסך הכל יצאתי עם אשתי והתינוק הקטן שלנו לראות מה קורה לאחר ששמענו מהומה בחוץ", הוסיף השכן.

"מה שעשו השוטרים זה טרור, לא ייתכן ששוטרים יתנהגו ככה - מדובר פשוט בטרור", אמר פאדי. נראה שתיאורו מבטא את רחשי ליבם של תושבי הכפר שהתרעמו על השימוש המופרז לטענתם של השוטרים באמצעים לפיזור הפגנות.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק