לצד הניסיונות הדיפלומטיים, בצה"ל ממשיכים להתכונן לקראת המשט המתוכנן בסוף החודש לעזה. היום יערכו לוחמי השייטת תרגיל ובו ידמו השתלטות בלב ים - כך מפרסם הבוקר "ידיעות אחרונות".

על פי הפרסום בעיתון יתקיים היום תרגיל של חיל הים, במסגרתו יתאמנו לוחמי הקומנדו הימי על השתלטות בכוח - במהירות האפשרית וללא נפגעים. על מנת לעמוד במשימה, כחלק מהפקת הלקחים מהמפגש הקטלני בשנה שעברי, ישתתפו במבצע כוחות גדולים יותר של לוחמים, בהם גם מערך המילואים של היחידה.

כמו כן, בשייטת יציידו את החיילים שעולים על הספינות באמצעים לא קטלניים, כך שיוכלו לסכל את המתנגדים - אך ללא שפיכות דמים. גם בנושא ההסברה מתכוונים בצה"ל להיערך בהתאם. בצבא מתכוונים להפיץ את התמונות שיצולמו במהלך המבצע, אם ייצא לפועל, במהירות ומבטיחים כי הפעם, לעומת אשתקד, הפעילים על הספינות לא יהיו אלה שיזכו לאהדה והבנה מצד כלי התקשורת העולמיים.

בחודשים האחרונים, מאז הודיעו "פעילי השלום" על כוונתם לנסות ולהגיע לרצועה, נערכים כל גורמי הביטחון לקראת אפשרות של התכתשות נוספת. "יש לנו תשובות כמעט לכל תרחיש", אמר ל"ידיעות אחרונות" קצין בכיר והוסיף: "אנחנו מכינים גם הפתעות למשט".  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק