תקרית ירי התרחשה הערב בגבול רצועת עזה לאחר שהתגלה כי שלושה שוהים בלתי חוקיים חדרו מרצועת עזה לשטח ישראל. כוחות צה"ל פתחו באש לעבר החמושים ובמקום התפתחו חילופי אש משני צידי הגבול.

חיילים מציבים שלט במחסום כיסופים בעזה (צילום: רויטרס)
ירי בגבול עם עזה. מחסום כיסופים | צילום: רויטרס

כוחות צה"ל שהגיעו למקום הצליחו לכתר את השוהים הבלתי חוקיים ובמהלך חילופי האש נתפסו השלושה. הם נלקחו לחקירה ומתוחקרים בשעה זו בשטח. הצבא מנסה כעת לבדוק כיצד הצליחו השוהים לחדור לשטח ישראל.

התקרית הגיעה אחרי שבוע רצוף של ירי קסאמים והסלמה ברצועת עזה. סמוך לתקרית הירי דיווחו מקורות פלסטינים כי צה"ל יורה פגזים ופצצות תאורה ברצועת עזה. כמו כן, שוגר קסאם מצפון רצועת עזה לעבר ישראל, אך נחת בצידו הפלסטיני של הגבול, סמוך לאחד המושבים שליד מחסום כיסופים.

גם היום נורו רקטות קסאם לאזור שדרות וישובי הדרום ונראה כי האזור נמצא לקראת התחממות. בשבוע שעבר, כזכור, נהרג עובד חקלאות מתאילנד לאחר שקסאם נפל על החממה בה עבד בנתיב העשרה.

אתמול: פלסטיני תקפו חייל ונהרגו

אתמול סוכל ניסיון פיגוע ליד שכם. כוח נחשון של חטיבת כפיר עסק באבטחת חריש של פלסטינים בין בית פוריק לאיתמר, כשלפתע הגיעו שני פלסטינים לנקודת בידוק של צה"ל והתנפלו עליהם עם קילשון.

החיילים הבחינו בשניים שמתקרבים לעברם במטרה לדקור אותם ופתחו בנוהל מעצר חשוד. לאחר שהשניים סירבו לעצור, הלוחמים ירו לעבר המחבלים והרגו אותם. לא היו נפגעים בקרב החיילים.

ניסיון הפיגוע סמוך לשכם והתקרית הערב מצטרפים לשורת אירועים מדאיגים על רקע המתיחות האחרונה. אתמול בשעות הבוקר החלו כמאה מפירי סדר ליידות אבנים לעבר כוחות הביטחון, סמוך לתקוע, דרומית מערבית לבית לחם. 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק