עימות אלים התרחש היום בין פלסטינים למתנחלים בגבעה 777, סמוך להתנחלות איתמר. כתוצאה מהעימות, נפצעו שניים מהמתנחלים באורח קל. אחד הפצועים בהתפרעות הערבים בגבעת ארנון הוא מתן פוגל, אחיו של הרב אודי פוגל, שנרצח יחד עם אשתו ושלושת ילדיו הקטנים בביתם שביישוב איתמר. חברו של מתן נפצע גם הוא באירוע, וספג פגיעה בראשו.

כוחות צה"ל שהגיעו למקום פיזרו את הפלסטינים באמצעים לפיזור הפגנו וכן עצרו חמישה מהם, שיידו לעברם אבנים. העצורים הועברו לכוחות הביטחון לשם חקירה. האזור שבין הכפר הפלסטיני עוורתא וההתנחלות איתמר ידוע ככזה שבו מתגלעים לעיתים קרובות עימותים בין תושבי שני היישובים.

ראש מועצת שומרון, גרשון מסיקה, גינה את האירוע וציין כי "מדובר באירוע חמור, שהיה עלול להסתיים בלינץ'. זהו האירוע השני באותה גזרה, כשהפורעים מגיעים מאותו הכפר". לדבריו, "בהתפרעות הקודמת פעילי שמאל קיצוני ישראלים הביאו איתם את הפורעים הערבים. אם מרחיקים מהאזור תושבים יהודים בצווים מנהליים, בודאי שאין סיבה שלא ירחיקו מהשומרון את פעילי השמאל הקיצוני המתסיסים את הערבים ואת אותם פורעים מעקרבא".

בני קצובר יו"ר ועד מתיישבי השומרון, אמר כי "צה"ל חייב לעבור למדיניות של הרתעה במקום מדיניות של שוטרים וגנבים. מדיניות שעבור הפורעים הערבים מהווה עידוד להמשיך ולפגוע בחלוצים יהודיים שנתפשים בעיניהם כחסרי אונים. עוד הוסיף קצובר כי "על הממשלה להגיב בתגובה ציונית של הרחבת היישובים וכל ניסיון פגיעה של פורעים ערבים יחד עם תומכיהם מהשמאל הקיצוני".

תזכורת: רצח חמשת בני משפחת פוגל

בני משפחת פוגל ז"ל (צילום: חדשות 24 - יואל גיל)
חמשת בני משפחת פוגל ז"ל | צילום: חדשות 24 - יואל גיל

בחודש מרס 2011, הגיעו שני המחבלים אמג'ד וחכים עוואד להתנחלות איתמר, הסמוכה לכפרם עוורתא, והתגנבו לבית משפחת פוגל. השניים רצחו חמש מבני המשפחה: ההורים רותי ואהוד, הילדים יואב ואלעד וכן את התינוקת הדס, שישנו בבית באותו זמן. בעקבות פעילות מאומצת של צה"ל ושירותי הביטחון, נעצרו שני הרוצחים, נשפטו ונגזרו על כל אחד מהם 130 שנות מאסר.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק