מאיים בתגובה חריפה. דאבוטאולו (צילום: רויטרס)
שר החוץ הטורקי אהמט דבוטאולו | צילום: רויטרס

שר החוץ הטורקי אהמט דבוטאולו התייחס היום (ב') לדיווח של רשת החדשות "רוסיה טודיי", לפיו התקיפה הישראלית לכאורה בלטקיה יצאה מבסיס צבאי בטורקיה. דבוטאולו הכחיש בתוקף את הדיווח וטען כי מדובר ב"שקר מוחלט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"טורקיה לעולם לא תיקח חלק ולא תהיה שותפה בתקיפה מסוג זה", צוטט דבוטאולו בעיתון הטורקי "הורייט". "מי שטוען כך מעוניין לפגוע בעוצמתה ובתדמיתה של טורקיה. הרעיון שטורקיה וישראל הן חלק ממבצע צבאי משותף - לא בא בחשבון".

"מטוסים ישראלים יצאו מבסיס של צבא טורקיה"

על פי הדיווח ברשת החדשות הרוסית, מטוסים ישראלים יצאו מבסיס של צבא טורקיה סמוך לגבול עם סוריה. הם התקרבו לעיר הנמל לטקיה דרך הים כדי להימנע מכניסה לשטחה האווירי של סוריה - דבר שיכול להפוך את המטוסים הישראלים למטרה לגיטימית עבור צבאו של אסד.

הדיווח הזה סותר כנראה דיווח מאתמול של ה"סאנדיי טיימס" הבריטי, לפיו התקיפה בשבוע שעבר בוצעה על ידי צוללת "דולפין" ישראלית. במקביל דיווחה רשת CNN כי חיל האוויר הישראלי עומד מאחורי סדרת ההפצצות על מחסן הנשק שכלל טילים רוסים מסוג יאחונט.

במשטרו של אסד מתעקשים שלא מדובר בגורם זר שתקף את המקום, אלא במורדים בסוריה. ישראל בכל אופן נמצאת בכוננות ודריכות עקב ההתפתחויות בסוריה, ועוקבת אחר כל מה שקורה שם כבר יותר משנה, בלי קשר לסדרת ההפצצות - בין אם היא מיוחסת לישראל או לא.

בריאיון שהעניק אתמול לרשת הטלוויזיה CBS, התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לטענות כי התקיפה בסוריה נעשתה על ידי ישראל. "בדרך כלל כשקורה במזרח התיכון ישראל מואשמת", אמר נתניהו. "אני לא נוהג להגיד מה עשינו ומה לא עשינו, אבל המדיניות שלנו היא למנוע העברה של נשק מסוכן לחיזבאללה ולקבוצות טרור אחרות, ואנחנו דבקים במדיניות הזאת".