מערכת כיפת ברזל. ארכיון (צילום: AP, חדשות)
כיפת ברזל הוצבה באשדוד, ארכיון | צילום: AP, חדשות

צה"ל ממשיך לפרוס מחדש מערכות כיפת ברזל באזור הדרום, בעקבות החשש להסלמה במצב הביטחוני. לאחר שהבוקר (ב') הוצבה מערכת ההגנה מרקטות סמוך לאשדוד, הותר בצהריים לפרסם שסוללה נוספת הוצבה בבאר שבע. במקביל, הודיעה עיריית אשדוד על חזרה לשגרה בבתי הספר ומחר יתקיימו הלימודים גם במוסדות החינוך הלא ממוגנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבוקר נשארו כ-4,000 תלמידים באשדוד בבתיהם, בעקבות החלטת ראש העיר יחיאל לסרי מאתמול שלא לקיים את הלימודים במוסדות החינוך הבלתי ממוגנים בעיר. ההחלטה התקבלה זמן קצר לאחר שצה"ל תקף בשטח רצועת עזה ופגע במפקד בג'יהאד האסלאמי.

"זה היה בסך הכול צפוי בעקבות החיסול שאירע בעזה", אמר אתמול יהודה, תושב אשדוד לחדשות 2 Online. "יש אווירה מתוחה היום באשדוד. מרגישים משהו באוויר אבל כולנו מקווים שהדבר לא יתפתח לכדי סיבוב נוסף".

היום בצהריים התכנסו גורמי העירייה פעם נוספת להערכת מצב והחליטו על חזרתם של כל התלמידים בעיר ללימודים בכל מוסדות החינוך.   

אזור התקיפה אתמול בעזה (צילום: רויטרס)
אזור התקיפה אתמול בעזה | צילום: רויטרס

"מקווים שהדבר לא יתפתח לכדי סיבוב נוסף"

גם בשבוע שעבר קיבלו בעיריית אשדוד החלטה הפסקת הלימודים בבתי הספר הבלתי ממוגנים , זמן קצר לאחר שבוצע ירי רקטות לעבר יישובי הדרום. אתמול, ניתנה הנחיית ראש העיר לאחר שכלי טיס של חיל האוויר פגע בפעיל ג'יהאד אסלאמי, שאחראי למטח הרקטות שנורה לעבר העיר אשקלון ביום חמישי האחרון.

בתקיפה נפגע פעיל הטרור אחמד סעד מטיל שירה כלי טיס של חיל האוויר בשעה שרכב על אופנוע בצפון הרצועה. סעד היה אחראי גם לירי במהלך מבצע עמוד ענן ובסבב ההסלמה במרס 2012. בעבר, הוא היה מעורב בהטמנת רקטות וסייע בהוצאה לפועל של ירי רקטות לדרום. גם בימים האחרונים המשיך פעיל הג'יהאד בפעילות זו ועמד מאחורי הירי האחרון שבוצע לעבר שטח ישראל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אף הוא אתמול לאירועים האחרונים והבהיר: "אנחנו נחושים לשמור על השקט בדרום. אנחנו עושים זאת על ידי מדיניות של סיכול מראש וגם בתגובה עוצמתית נגד אלה שמנסים לפגוע בנו או פוגעים בנו. אני מציע לחמאס לקחת בחשבון את המדיניות הזאת שלנו".