בצל הלוויית העציר הפלסטיני בחברון והמתח הגדול בגדה, ניסה השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' להרגיע את הרוחות והבהיר כי ישראל רחוקה מאוד מאינתיפאדה שלישית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"האירועים הם מקומיים - גם על הצד השני מוטלת האחריות וצריך בהחלט להיות דרוכים. אני לא רואה כרגע אירועים שיכולים להוביל אותנו לאינתיפאדה שלישית", הבהיר השר בריאיון לחדשות 2 באינטרנט, במהלך סיור שערך לרגל החג בכותל המערבי בירושלים. הבוקר הוא גם ביקר בקבר רחל, שם פגש גם את מפקד החטיבה הפלסטינית, זאת בשל האירועים האחרונים. "יש שם מדי יום זריקות בקבוקי תבערה, אבנים ומטענים - המצב שם מאוד רגיש", הסביר השר בהתייחסו למתח בהר הבית.

לדבריו, האירועים כרגע נמצאים תחת שליטה, אך תיתכן הסלמה בעתיד. "אנו בכוננות די טובה, התפרצות של אירועים אלימים לא ייתרמו לשני הצדדים. צריך להבין שאם יש התקוממות יתר זה יכול בסוף לפגוע גם בהם", הבהיר. "אנחנו נערכים לאפשרות של מהומות בהר הבית. ידוע לנו שהכניסו אבנים פנימה אבל הכוחות ערוכים היטב ובכוננות".

"הפלסטינים שיקרו בקשר לתוצאות נתיחת הגופה כדי ללבות את השטח"

במקביל לביקורו בכותל המערבי, נערכה הלווית העציר הפלסטיני ערפאת ג'רדאת בחברון. "תוצאות הנתיחה ידועות לי, כרגע לא ניתן לקבוע את בדיקת המוות אך בימים הקרובים נדע אותה", ציין. לדבריו, "הפתולוג הפלסטיני הפיץ דברים שקריים כדי ללבות את השטח.

הוא נבדק מספר פעמים על ידי רופאי השב"ס ולא נמצאו ממצאים חריגים". הוא הביע תקווה שגם האסירים בכלא מגידו ישברו את שביתת הרעב שפתחו בעקבות מותו של העציר ג'רדאת.