איתה לאורך כל הדרך: הבוקר נפתח משפטה של ענת קם, הנאשמת בהדלפת אלפי מסמכים מסווגים לעיתונאי "הארץ" אורי בלאו, והיא הגיעה לבית המשפט מלווה בשניים מהאנשים שיגבו אותה, ככל הנראה, בכל מצב - הוריה יגאל קם ועדה גרשט.

רוצים לקבל עדכוני חדשות בזמן אמת? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי יגאל, שבעבר ביקר את מעשיה של בתו, מדובר בסך הכל ב"מעידה קלה". "אני לא נותן לה ציונים. אני לא מתחתי עליה ביקורת. אני מאמין שבהמשך יתברר שהדברים לא כצעקתה", הוא אמר בראיון מיוחד ל"שש" עם עודד בן עמי.

"ענת היא ילדה חזקה מאוד ואסרטיבית. היא מתמודדת היטב עם בתנאים הפחות טובים במעצר הבית", אמרה עדה בהתייחס להחלטה שלא להקל על תנאי מעצרה של קם, שזכתה היום "להתאוורר" לאחר תקופה ממושכת בה הייתה בביתה. "יש איתה תמיד מישהו בבית".

שני ההורים, לדבריהם, לא חוששים ממצב בו עשוי להיות מוטל על בתם עונש חמור. "המצב הוא לא פשוט ולא נוח", אומר יגאל, "אבל אנחנו מתמודדים איתו ואני רוצה להאמין שבסיכומו של יום הדברים יהיו פחות חמורים מאשר איך שהם מוצגים בהווה".

איתה לאורך כל הדרך

לאחרונה אירעו מספר מקרי ונדליזם בבית הוריה של קם, כאשר אלמונים ריססו כתובות גרפיטי נגד קם. "האווירה הציבורית הולכת לשני הכיוונים", אומרת עדה בהתייחס למעשים ויוצאת נגד האמירה שהציבור בכללותו יוצא נגד בתה. "האווירה הציבורית גם מדברת על כך שריגול חמור והכוונה לפגוע בביטחון המדינה לא מסתדרים עם העובדות", היא מוסיפה.

השניים, כך לדבריהם, ימשיכו ללוות את בתם לאורך כל הדרך ויעניקו לה את כל התמיכה הדרושה. בינתיים, גם הם שותפים לתהייה מדוע בלאו טרם חזר לארץ כדי לספק תשובות שעשויות להאיר את הפרשה באור אחר. "אני מעבירה למומחים ממני את ההתייחסות לאורי בלאו ושולחיו", מסכמת עדה.