התלמידים של קובי רוזנשטיין יכולים להתגאות במנהל בית הספר שלהם. הבוקר הוא מנע בקור רוח ובאומץ רב את המשך הקטל של מחבל פלסטיני שדקר ארבעה בני אדם ביישוב מודיעין עילית.

בשעה 08:05, התקבלה קריאה במוקד מד"א איילון על ירי ודקירות ברחוב יהודה הנשיא ביישוב מודיעין עילית. למקום הוזנקו צוותי מד"א. לצוותים שהגיעו למקום נתגלה מחזה קשה, מתנדב מד"א המוכר להם היטב, מוטל על הרצפה כשהוא מתבוסס בדמו, לאחר שנפגע מפטיש וגרונו שוסף. בעלת הדירה שבה אירע המקרה ונפצעה קל, סיפרה לפראמדיקים כי ערבי, שהוא מנהל העבודה על עבודות השיפוצים בביתה, פצע קשה את מעסיקו, קבלן השיפוצים ולאחר מכן דקר אותה ואת בעלה, ונמלט מהמקום.

במהלך מנוסתו המחבל דקר אדם נוסף, ואז נתקל במנהל בית ספר ומתנדב מד"א, קובי רוזנשטיין, שהגיע במהירות מביתו הסמוך כדי לטפל בפצועים. המחבל ניסה לדקור גם אותו אך רוזנשטיין הקדים אותו, שלף את אקדחו וירה במחבל עד שקרס ונפל על המדרכה.

"המחבל דחף את הדלת ושלף סכין"

"התמקמתי בסוף הרחוב וביצעתי חסימה. אזרחים אמרו לי שהוא רץ במורד הרחוב", סיפר לחדשות 2 באינטרנט רוזנשטיין. "מהשמיים הזדמן לידי רכב שראיתי שיושב בו מישהו שנראה חשוד, שהזיע והסתכל ימינה ושמאלה", ממשיך היורה. לדבריו כאשר פנה אל האיש בעל החזות הערבית ושאל אותו שאלות על מעשיו באזור, נלחץ המחבל והחל לקלל אותו בערבית.

לכידת המחבל וטיפול בו (צילום: דוד לף, דוברות "איחוד הצלה")
צילום: דוד לף, דוברות "איחוד הצלה"

"הוא דחף עלי את הדלת ושלף סכין. קראתי לו לעצור כמה פעמים, הזהרתי שאני ארה והוא המשיך לרוץ לעברי עם סכין", מתאר רוזנשטיין את שניות האימה. בסופו של דבר ירה המנהל במחבל ופגע בידו. למרות זאת המשיך המפגע לרוץ והיה חשש שיפגע באזרחים נוספים. "יריתי שוב, הוא המשיך לרוץ עד שנפל".

אנשי כיתת הכוננות נגשו אל המחבל, הזיזו לו את הסכין מהיד, נטרלו ואזקו אותו. "בטח שפחדתי, מישהו רץ עם סכין מולך ועלול לפגוע באנשים, זה מפחיד זה לחוץ, אני לא מאחל את זה לאף אחד", מסכם רוזנשטיין, שזוהי לו הפעם הראשונה שהוא נתקל באירוע כזה ופעם ראשונה שהוא נאלץ לירות במישהו.

הקבלן פונה לבית החולים תל השומר כשהוא סובל מדקירות בראשו ומצבו הגודר כקריטי. צוותי מד"א פינו את בני הזוג שבביתם בוצעו השיפוצים במצב קל ועוד פצוע נוסף שנדקר ברחוב ואת המחבל שנורה ומצבו הוגדר כקשה.