קיר הגרפיטי שצייר הלוחם באשדוד (צילום: גדי קבלו, באדיבות ידיעות אחרונות)
קיר הגרפיטי שצייר הלוחם באשדוד. אתמול | צילום: גדי קבלו, באדיבות ידיעות אחרונות

בכיר בעיריית אשדוד מצא פתרון יצירתי להתמודדות עם לוחם ביחידה מובחרת בצה"ל, שנתפס מרסס כתובת גרפיטי על תחנת אוטובוס בעיר. האיש החליט כי הצעיר שהתגלה כמאוד מוכשר, ישמש כצייר הרשמי של אשדוד, ויעטר את קירות הגנים והפארקים. כך פרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

שלשום יצא ראש מנהל התפעול באשדוד שלמה רוטנברג, לסיור במסגרת ההכנות העירוניות לחג הפסח. למרבה הפתעתו, הבחין בזוג צעיר שישב בתחנת אוטובוס, וריסס עליה ציור גרפיטי. הוא החל לצלם אותם, ומקביל הזעיק למקום את השיטור העירוני.

השוטרים שהגיעו למקום עצרו את החייל שאחז בתרסיס הצבע בידו, לאחר שריסס על גבי התחנה כתובת גרפיטי לאהובתו. "גילינו שהם בסך הכל אנשים מן היישוב, ללא עבר פלילי, והגבר הוא לוחם ביחידה מובחרת בצה"ל", סיפר רוטנברג.

"מעכשיו אתה מגויס לעיריית אשדוד"

הלוחם בן ה-20, אשר נמצא זמן קצר לפני שחרורו מהצבא, חשש כי הגילוי אודות ריסוס הכתובת, עלול לסבך אותו עם צה"ל, וביקש לשוחח עם רוטנברג ביחידות. "הסברתי לו שאני אמן ואין לי כוונות רעות. הבנתי את הטעות שלי ואני מצטער", אמר הצעיר שהתחנן להקלה בעונשו.

לפתע עלה במוחו של החייל רעיון יצירתי והוא הציע לבכיר בעירייה, כי יתנדב לעשות גרפיטי חוקי, על חשבון הזמן שלו כתרומה לקהילה. רוטנברג שזיהה את הפוטנציאל הטמון בחייל המבוהל, ביקש ממנו להציג בפניו עבודות שצייר בעבר, ולאחר שהתרשם מכישרונו הרב של הצעיר, החליט להיענות לבקשתו.

"מעכשיו אתה מגויס לעיריית אשדוד, ותהיה הצייר הרשמי של העיר", קבע עובד העירייה שדאג לצייד את החייל בצבעים, ולשלוח אותו למשימות גרפיטי שונות בכל רחבי העיר. אתמול הוא החל בעבודתו, וצייר על קירות בפארקים ובגינות ציבוריות, כפי שמתואם על פי החוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק