ליאור פרחי, איש ביטחון ישראלי, נהרג הבוקר מפגיעת רכב פלסטיני שהסיע שוהים בלתי חוקיים דרך מחסום צה"ל בין ההתנחלויות אלקנה ואורנית שבשומרון. האירוע התרחש כשנהג הרכב התבקש לעצור, אך בתגובה האיץ - דרס את איש הביטחון - ונמלט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתום מצוד שנמשך כמה שעות נעצר בעל הרכב - תושב כפר-קסאם, בן 25, יחד עם אדם נוסף שהיה עמו ברכב. החשוד, מצדו, מכחיש שנהג במכונית הפוגעת.

עו"ד דביר כרמון משערי תקווה היה עד להתרחשויות. בריאיון לחדשות 2 הוא סיפר כי האירוע החל כשההרוג הגיע לזירה ביוזמתו. "הוא רצה לתעד את המעבר של שוהים בלתי חוקיים לכיוון ישראל, כדי שמישהו יעשה משהו למנוע את זה. זה קורה בתדירות גבוהה", סיפר.

"הוא הרגיש חובה לתעד"

לדברי כרמון, חלק מהשב"חים שחצו את גדר ההפרדה באזור זה היו מעורבים בפעולות טרור. "הם מגיעים אלינו, והיתר לתל אביב והמרכז", סיפר. "ההרוג אמר כל הזמן שכל מיני תקריות חבלניות במרכז מבוצעות על ידי אנשים שמגיעים מכאן. הוא הרגיש שאם הוא לא יתעד את מה שקורה שם לא יקרה כלום".

על מה שהתרחש הבוקר אמר: "ההרוג הגיע לשם עם איש צבא. השב"חים זיהו את הרכב שלו ולא נכנסו. נסענו לכיוון המחסום ונעמדנו. אני התחלתי לצלם את האירוע עם האייפון. ברגע שהם הגיעו לכיוון הגדר, ראיתי לפתע שני חיילים קופצים ואת הרכב מתחיל לנסוע לעברם. הוא עקף אחר - ואז התנגש בהרוג חזיתית".