במשטרה ממשיכים לחקור את תקרית הירי במהלכה נהרג מילאד סעיד עיאש, הנער הפלסטיני בן ה-16, שמת הבוקר בבית החולים לאחר שנפצע אתמול בהפגנות יום הנכבה. אחד מעדי הראייה לתקרית, פלסטיני תושב מזרח ירושלים, אומר היום לחדשות 2 כי מאבטח בבית יהונתן בשכונת סילוואן הוא שפתח באש לעבר הנער וגרם למותו. לדבריו של עד הראייה, הירי בוצע מן הקומה השלישית, בעוד ששוטרי מג"ב ירו גז מדמיע לעבר המפגינים.

"הילדים זרקו אבנים על החיילים, זה לא חדש וקורה כמעט כל יום שישי", אמר עד הראייה. "אבל אז המאבטח מבית יהונתן הוציא את האקדח שלו מתוך החלון וירה בילד מטווח אפס. אחר כך המשטרה התחילה לירות גז מדמיע ולא נתנו לאף אחד להתקרב. רק אחרי כמה שעות נתנו לנו לפנות את הפצוע, והרופאים נלחמו על חייו עד 5 בבוקר, אבל לא הצליחו להציל אותו. עוד בחור הלך בדם קר, בגלל המתנחלים שלוקחים את החוק לידיים", הוסיף האיש. "הם הבריונים האמיתיים פה, לא תושבי הכפרים".

בינתיים נמשכת במשטרה חקירת נסיבות הירי לעבר הצעיר, כשבמרכז עומדת השאלה - מי ירה את הכדורים החיים לעברו. מבית החולים "מוקסד" נמסר כי מדובר בכדור בקוטר 9 מ"מ שנורה מאקדח,  ונבדקת לפיכך גם האפשרות שמי שירה לעבר הצעיר והרג אותו היה אחד המאבטחים שמוצבים באזור בית יהונתן ולא שוטר או שוטר מג"ב - כפי שטוענים הפלסטינים.

הבוקר נמסר מבית החולים כי הנער הפלסטיני מת מפצעיו, לאחר שנפצע אמש פצעים אנושים בבטנו מכדור חי. זאת, לאחר שהמשטרה טוענת כי מדיווח שקיבלה תחילה מבית החולים עולה שהצעיר נפצע מכדור בכתפו, נותח אתמול אחר הצהריים ומצבו הוגדר קל. בכפר סילוואן טענו מלכתחילה כי הצעיר נורה מכדור חי בבטנו, איבד דם רב ועם הגיעו לבית החולים הוגדר מצבו אנוש. במשטרה ביקשו לבצע נתיחה של הגופה, אך משפחתו של הצעיר סירבה והיא הועברה לידיה בשכונת ראס אל-עמוד, ובהמשך הובאה לקבורה.

מהומות במהלך מסע הלוויה

מאות בני אדם השתתפו בשעות הצהרים במסע הלוויה של הילד בן ה-16 שנהרג אתמול אל בית הקברות בהר הבית. רבים ממשתתפי הלוויה הניפו דגלי פלסטין וקראו "אללה הוא אכבר", וחלקם יידו אבנים לעבר כוחות המשטרה והביטחון באזטר. גם כלי רכב אזרחיים שחלפו במקום הותקפו בסלעים ובאבנים. לא דווח על נפגעים בקרב כוחות הביטחון. כמה ממשתתפי ההלוויה ניסו אף לפרוץ לבתיהם של תושבים יהודים במזרח ירושלים, אך נבלמו על ידי כוחות הביטחון שהשתמשו באמצעים לפיזור הפגנות.

ממשטרת ירושלים נמסר כי שישה מפרי סדר נעצרו במהלך הלוויה והמהומות שלאחריה, בה השתתפו מאות בני אדם, באזור הר הזיתים, סילוואן והר הבית. בין היתר חשודים העצורים בידויי אבנים גם לעבר עמדת המשטרה בהר הזיתים. תהלוכה נוספת של 200 בני אדם יצאה משער שכם לאזור ככר רוקפלר, אולם היא עברה ללא אירועים מיוחדים. 

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו קיים היערכות מצב מיוחדת על רקע האירועים במזרח ירושלים ולקראת האירועים הצפויים מחר ברחבי הארץ. רנ"צ דנינו הדגיש בתום הדיון כי "המשטרה תאפשר פעולות מחאה תוך איפוק וריסון, ומנגד לא תאפשר הפרות חוק והפרות סדר וכן תימשך מדיניות המעצרים כלפי מפירי הסדר". היערכות המשטרה במזרח ירושלים ובעוטף תימשך בכוחות מתוגברים, כך גם היערכות בשאר מחוזות המשטרה בימים הקרובים, על מנת לתת מענה לכל תרחיש אפשרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק