על רקע התסכול הגובר בקרב תושבי הדרום, שרבים מהם החליטו לעזוב את בתיהם בעקבות הירי הבלתי פוסק, אומר הערב (שבת) השר וחבר הקבינט גלעד ארדן כי ישראל קרובה יותר לכניסה קרקעית מחודשת לעזה מאשר להסדרה. "האם ההכרעה הזו כבר התקבלה? לא. אבל אנחנו קרובים אליה יותר משהיינו אי פעם", אמר השר ארדן בריאיון לחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני בהחלט מזדהה עם התחושות של התושבים, וצריך להצדיע להם על האומץ והנחישות, אנחנו מחויבים שהמבצע הזה לא יסתיים במצב שהיה לפניו - מה שהיה לא יהיה", הדגיש השר ארדן. דבריו נאמרים כיממה לאחר שהילד דניאל טרגרמן בן ה-4 נהרג מפצצת מרגמה ביישוב במועצה האזורית אשכול. "צריך לכך סבלנות וצריך לכך נחישות", הוסיף ארדן.

עוד אמר השר כי "אנחנו לא יכולים לחזור למצב של מעברים פתוחים כדי שהחמאס יבנה מחדש את כל היכולות שהוא איבד במבצע הזה והוא איבד הרבה מאוד יכולות - את המנהרות, חלק נכבד מהמערך הרקטי שלו וכמה מראשי הארגון בסיכולים הממוקדים של צה"ל".

השר הורה להוציא צו סגירה על הכינוס
מסר לחמאס, ארדן | צילום: חדשות 2

"חמאס ממשיך לירות וזה לא עובד. כרגע מדיניות התגובה של ישראל, כך אני מעריך, יש קשר בינה לבין הקרבה שלנו למבצע קרקעי", הדגיש השר וחבר הקבינט. "החמאס ממשיך בהתשה ואנחנו בכתישה מהאוויר, אבל זה לא מצב שיכול להימשך שבועות ארוכים. תכלית של מבצע קרקעי יכול להיות כיבוש מלא ומיטוט שלטון החמאס, או התקפות נקודתיות על חטיבות הארגון".